bannerlösevFacebook
Tweet
+1

25 kg Leonardit Toprak düzenleyici

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • Like
0
Bu konuyu beğen
0
#1
banner

LEONARDİTİN FAYDALARI: -TOPRAĞI ISLAH EDER, -TOPRAK Ph sını DENGELER, -TOPRAĞIN SU TUTMA KAPASİTESİNİ ARTIRIR, -TOPRAĞI YUMUŞATARAK KOLAY İŞLENMESİNİ SAĞLAR, -TOPRAĞIN KOYU RENK ALMASIYLA GÜNEŞTEN DAHA ÇOK FAYDALANILIR,Leonardit Toprak düzenleyici
 LEONARDİTİN AVANTAJLARI; -ÜRÜNÜN KALİTESİNİ VE VERİMİNİ ARTIRIR, -ZARARLI BÖCEKLERE KARŞI BİTKİYE DAYANAKLILIK VERİR, -BİTKİNİN BÜYÜMESİNİ ÇİÇEK AÇMASINI VE MEYVE VERMESİNİ HIZLANDIRIR, -TOPRAK YAPISINI DGELİŞTİRİR VE DİNLENDİRİR, -KÖK OLUŞUMU VE GELİŞİMİ HIZLANDIRIR, -BESİN ELEMENTLERİNİN BİTKİ TARAFINDAN EMİLİMİNİ ARTIRIR, -DRENAJ VE TABAN TAŞI OLUŞUMUNU ENGELLER. LEONARDİTİN FİZİKSEL FAYDALARI: -TOPRAĞIN YAPISI VE DOKUSUNU FİZİKSEL OLARAK İYİLEŞTİRİR. -KİLLİ TOPRAĞI PARÇALAYARAK YUMUŞAK VE GEÇİRGEN BİR YAPI OLUŞTURUR. -KUMLU TOPRAKLARDA İSE KOLLAİDAL ÖZELLİĞİNİN YAPIŞTIRICI ETKİSİ İLE KUM TANECİKLERİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYARAK SU TUTMA KAPASİTESİNİ YÜKSELTİR. -TOPRAĞIN SOLUNUM VE SU TUTMA KABİLİYETİNİ ARTIRIR. -TOPRAKTA OLUŞAN SERTLEŞMEYİ ÇÖZEREK BİTKİNİN DAHA KOLAY KÖKLEŞMESİNİ SAĞLAR.
LEONARDİTİN KİMYASAL FAYDALARI: -TOPRAKTAKİ AZOT,FOSFOR,POTASYUM,DEMİR,ÇİNKO,VE İZ ELEMENTLER GİBİ GERKLİ BESİNLERİN BİTKİ TARAFINDAN ALINABİLMESİNİ EN YÜKSEK DÜZEYE ÇIKARIR. -TOPRKTA TUZ BİRİKİMİNİ ÖNLER. -TOPRAĞIN Ph SINI DÜŞÜREREK BESİN ALINIMIN ARTIRIR. -SUDA ÇÖZÜLEBİLİR İNORGANİK GÜBRELERİ KÖK BÖLGESİNDE DEPOLAR VE BİTKİNİN İHTİYACI OLDUKÇA BUNLARI SERBEST BIRAKIR. 
LEONARDİTİN BİYOLOJİK FAYDALARI: -MEYVE,SEBZE VE TARLA BİTKİLERİNİN ŞEKER MİKTARINI ARTIRIR. -BİTKİLERDE HÜCRE DUVARLARININ KALINLAŞMASINI SAĞLAR VE BÖYLECE STOKLAMA SÜRESİ VE RAF ÖMRÜNÜ UZATIR. -BİTKİNİN SOĞUĞA,SICAĞA VE FİZİKSEL ETKİLERE KARŞI DAYANIKLILIĞINI ARTIRIR. -TOPRAKTAKİ MİKRO ORGANİZMALARIN MİKTARLARINI VE AKTİVELERİNİ ARTIRIR. -FOTOSENTEZİ HIZLANDIRARAK BÜYÜMEYİ VE BİTKİLERİN SAĞLIKLI OLMASINI SAĞLAR. -SAÇAK KÖK GELİŞİMİNİ HIZLANDIRIR. -KÖK HASTALIKLARINA KARŞI DİRENCİ ARTIRIR. -TOHUM ÇİMLENMESİNİ ARTIRARAK BİTKİNİN VİTAMİN İÇERİĞİNİ ÇOĞALTMAKTADIR.

25 kg Leonardit Toprak düzenleyici
lösev    25 kg Leonardit Toprak düzenleyici
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi