Kapat

 Whatsapp Nedir Nasıl Çalışır? 

Anasayfa
Haberler  Whatsapp Nedir Nasıl Çalışır? 

 Whatsapp Nedir Nasıl Çalışır? 

Whatsapp durumuna gizli bakanları görme oldukça popüler bir konudur. Whatsapp oldukça popüler bir sosyal mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bu uygulamada durum paylaşımı gibi fonksiyonlar aktiftir. Whatsapp durum paylaşımlarını arkadaşlarınız ve sizi rehbere ekleyen kişilere yapabilirsiniz.

WhatsApp nasıl çalışır?

WhatsApp’ın ana özelliği, yalnızca internet bağlantısı kullanarak arama ve mesaj gönderip almanıza izin vermesidir; bu, kullanımının neredeyse ücretsiz olduğu ve uluslararası aramalar için ideal olduğu anlamına gelir. Kaydolmak için herhangi bir ücret ve endişelenecek bir veri planı ödeneği yoktur. WhatsApp, iMessage veya Google’ın Mesajları gibi diğer mesajlaşma hizmetlerine benzer olsa da, yine de en önemlisi platformlar arası işlevsellik (örneğin Android ve iOS arasında) olmak üzere birkaç önemli avantaj sunar. Bir bakışta, WhatsApp bir kısa mesaj uygulamasından başka bir şey gibi görünmeyebilir, ancak çok daha fazlasını yapabilir. İşte WhatsApp’ın temel özelliklerinin kısa bir özeti: Sesli ve görüntülü aramalar: WhatsApp, sesli aramalara ek olarak, bir aramada en fazla sekiz katılımcıya izin veren bir grup işlevi de dahil olmak üzere görüntülü aramalar sunar. Sesli mesajlaşma: Bireysel sohbetlere veya grup sohbetlerine sesli mesaj kaydedebilir ve gönderebilirsiniz. Güvenli mesajlaşma: WhatsApp, yalnızca mesajlaşan kişilerin mesajları okuyabildiği güvenli bir iletişim standardı olan uçtan uca şifreleme kullanır. Fotoğraf ve video paylaşımı: Bazen farklı mobil platformlar ve kablosuz iletişim operatörleri arasındaki SMS mesajlarında meydana gelebilecek olan, resimlerinizin pikselli olacağından veya indirilemeyeceğinden endişe duymadan videolar, fotoğraflar ve GIF’ler gönderebilirsiniz. Belge paylaşımı: WhatsApp, e-posta veya ayrı belge paylaşım uygulamalarıyla uğraşmadan PDF’ler, elektronik tablolar ve slayt gösterileri gibi her türlü belgeyi göndermenize olanak tanır. Masaüstü erişimi: WhatsApp, Mac ve PC için bir masaüstü sürümü sunar. WhatsApp Business: WhatsApp’ın özel işletme hesabı, girişimcilerin ürünlerini sergileyebilmeleri ve müşterileriyle kullanışlı ve tanıdık bir platformda bağlantı kurabilmeleri için tasarlanmıştır.

WhatsApp nasıl kullanılır?

whatsapp duruma bakanları görme

WhatsApp’ı kullanmaya başlamak için uygulamayı indirmeniz (iOS veya Android için) ve bir hesap oluşturmanız gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra, hesabınızı oluşturmak için telefon numaranıza ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. Diğer bazı platformların aksine, WhatsApp özel kullanıcı adları kullanmaz. Bunun yerine, WhatsApp insanları numaralarına göre tanımlar. Bu, WhatsApp kullanan herkesin kişi listenize otomatik olarak eklendiği anlamına gelir, bu da kurulumu çok kolaylaştırır. Çalışmaya başladıktan sonra, uluslararası arama yapmaktan sesli mesaj göndermeye kadar WhatsApp ile neler yapabileceğinizi öğrenmek isteyeceksiniz. Whatsapp durumuna gizliden bakanları görme için konumuza göz atabilirsiniz.

Mesaj gönderme ve gruplara katılma

WhatsApp hesabınızı kurduktan sonra, platform üzerinden bireysel kişilere veya gruplara mesaj göndermeye başlayabilirsiniz. Sohbet başlatmak kolaydır: Uygulamada, ekranın alt kısmındaki menüden “Sohbetler” simgesini seçin, ardından sağ üst köşedeki “Yeni Sohbet” simgesini seçin. Oradan, sadece bir kişi seçmeniz gerekecek. Bir grup sohbeti başlatmak istiyorsanız, 256 katılımcıya kadar ev sahipliği yapabilirsiniz. İster iOS ister Android cihazınız olsun, WhatsApp grup sohbeti başlatmayı öğrenin. Tersine, belirli bir WhatsApp grup sohbetine nasıl katılacağınızı bilmek isteyebilirsiniz.

Sesli ve görüntülü görüşme yapma

WhatsApp üzerinden yazılı mesajlaşmanın yanı sıra sesli veya görüntülü görüşme de yapabilirsiniz. Whatsapp durumuna gizliden bakanları görme oldukça popülerdir. Bir iPhone veya Android cihazda WhatsApp’ta görüntülü sohbet nasıl yapılır? WhatsApp’ta arama yapmanın birkaç yolu vardır, ancak WhatsApp’ın masaüstü sürümünden değil, yalnızca mobil uygulama sürümünden arama yapabilirsiniz. WhatsApp’ta hem sesli hem de görüntülü olarak bireysel aramalar veya grup aramaları yapabilirsiniz.

Ücretsiz uluslararası arama yapma

Bahsedildiği gibi, dünya çapında aile ve arkadaşlara ücretsiz arama, WhatsApp’ın en popüler özelliğidir. Uluslararası WhatsApp kullanma kılavuzumuzda ana hatlarıyla belirttiğimiz gibi, Wi-Fi erişiminiz varsa uluslararası kısıtlamalar veya ücretler konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. WhatsApp’ı Wi-Fi bağlantısı olmadan kullanıyor olsanız bile, SMS veya hücresel ücretler biriktirmek yerine veri kullanımınıza dalmış olacaksınız. Ve günümüzde sınırsız veri sunan pek çok mobil planla, Wi-Fi erişimi bulma konusunda endişelenmenize bile gerek kalmayabilir.

Fotoğrafları ve diğer medyayı paylaşma

WhatsApp, arkadaşlarınıza ve ailenize her türlü medyayı göndermenin kullanışlı ve ücretsiz bir yoludur. Herhangi bir bireysel veya grup sohbeti yoluyla fotoğraf ve video gönderebilirsiniz ve WhatsApp hücresel veri ağı yerine interneti kullandığından, görüntüler orijinal çözünürlük kalitelerini koruyacaktır. WhatsApp’ta gönderebileceğiniz dosyalar şunları içerir: GIF’ler: WhatsApp’ta GIF göndermenin birkaç farklı yolu vardır, en kolayı WhatsApp’ın dahili kitaplığından bir GIF seçmektir. Memoji’ler: Kişiselleştirilmiş Memoji avatarınızı, iOS 13 veya üzeri WhatsApp mesajlarına dahil edebilirsiniz. Belgeler: Metin belgelerinden PDF’lere, 100 MB’a kadar her şeyi gönderebilirsiniz. Her türden dosya: Aslında WhatsApp, zip arşivlerinden HTML dosyalarına kadar her türlü dosya türünü destekler.

Sesli mesaj gönderme

WhatsApp’taki herhangi bir bireysel veya grup sohbetinde, sesli mesajlar gönderebilirsiniz. Peki Whatsapp durumuna gizliden bakanları nasıl görebiliriz? Herkesin merak ettiği bir konudur.

WhatsApp Mobil güncellemeleri

WhatsApp, 2020’de, özellikle sizi gruplara kimlerin ekleyebileceği söz konusu olduğunda, kullanıcılara grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni gizlilik ayarları başlattı. Yöneticiler, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar aracılığıyla size özel bir davet gönderebilir. Uygulama ayrıca durum işlevi için daha fazla gizlilik seçeneği ekledi. Artık üç seçenek mevcuttur: Herkes, Kişilerim ve Dışındaki Kişilerim. Kişilerim, adres defterinizdeki kişilerle sınırlıdır ve Kişilerim Hariç, hangi kişilerin durumunuzu görebileceği konusunda daha da fazla kontrol sunar. Güncellediğiniz her durum için bu Kişilerim İstisna listesine kullanıcı ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, böylece uygulamada paylaştığınız bilgiler üzerinde size daha fazla gizlilik ve kontrol sağlar. Ek olarak, artık yeni arama bekletme özellikleri, başka bir görüşmedeyken gelen bir WhatsApp aramasını kabul etmeyi seçmenize olanak tanır. Ancak WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra gizlilik politikasını ve kullanım şartlarını güncellediği için çokça manşetlere konu oldu. Bu güncellemenin WhatsApp’a kullanıcı mesajlarını okuma hakkı vereceği varsayılmıştı, ancak WhatsApp’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kamu politikası direktörü Niamh Sweeney, uygulamanın veri paylaşım politikasında herhangi bir değişiklik olmadığını doğruladı.

Whatsapp Web sürümü

WhatsApp Web, mobil uygulamanın standart Mac veya Windows tarayıcılarında (Internet Explorer hariç) çalışan bir masaüstü sürümüdür. Ancak maalesef mobil uygulamada bulunan tüm hizmetleri sunmuyor. Web’de yaptığınız her şey senkronize edilecek ve iPhone veya Android uygulamasında görünecek, böylece tüm sohbetleriniz senkronize edilecek ve web sürümü artık görüntülü görüşme yapmanıza da izin veriyor. İşletme sürümü, şirketlerin müşterilerle etkileşim kurmak için WhatsApp’a erişmesine olanak tanır.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri