Kapat

Bu Malzemelerle Kendi Tesbihini Kendin Yap

Anasayfa
yaşam Bu Malzemelerle Kendi Tesbihini Kendin Yap

Evde tesbih yapımı kolay gibi görünse de ustalaşması zaman isteyen bir zanaattır. Stres atma amaçlı doğal taşlardan teşbih yapmak, sanılandan çok daha kolaydır. Namaz sonrası ya da zikir için kullanılan tesbihleri ister ahşap boncuklardan, ister doğal taş boncuklardan ya da plastik boncuklardan yapabilirsiniz. Fakat koleksiyonluk tesbih çeşitlerini yapabilmek belli bir deneyim ve uzmanlık gerektirmektedir. Her halükarda, kaliteli ve uygun fiyatlı tesbih malzemeleri kullanılması şarttır. Zira bir tesbihin kalitesi ve görünümü, kullanılan malzemeler ile belirlenir. Tesbih malzemeleri, sayıca sanılandan daha fazladır. Boncuk, tepelik ve tesbih ipi, bu bakımdan en çok kullanılan malzemelerdir. Tesbih boncukları, renk, şekil, ebat ve materyal bakımından birbirinden farklıdır. Boncuklar, bir tesbihin en önemli malzemesidir. Plastikten imal edilmiş olabilecekleri gibi, oltu taşı gibi değerli materyallerden üretilmiş de olabilirler. Kullanılan malzeme, tesbihinizin kalitesini doğrudan belirleyecektir.

Hayalperest Boncuk web sitesinde gerçek doğal taşlardan yapılmış boncukların satışını yapmaktadır. İster 8 mm ister 10 mm ya da 6 mm doğal taş boncuklarla sizde kendi teşbihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Takı tasarım setlerimizden alarak tüm ekipmanları uygun fiyatlarla edinmiş olacaksınız.

Doğal Taş Tesbih Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Doğal taş tesbih ipi olarak sıklıkla mumlu ip veya çelik tel kullanılmaktadır. Bunun nedeni taşların yapısı itibariyle ipleri kolaylıkla kesebilmeleridir. Böylelikle o özenerek yaptığınız teşbihinizin boncukları kaybolabilir. Tepelik ise, imame adıyla da bilinen, tesbihin en üst kısmında yer alan parçadır. Üzerine ayrıca bir tesbih püskülü de ilave edilebilir. Böylelikle, tesbih çevrilirken kendine özgü ve dikkat çekici bir ses çıkarması sağlanır. Tesbih malzemeleri bir zanaatkârın tüm isteklerini karşılayabilecek kadar çeşitli ancak bütçesini zorlamayacak ölçüde uygun fiyatlı olmalıdır. Hayalperest Boncuk internet sitesi, bu bakımdan size kaliteli ürünleri, bol çeşit ve uygun fiyatlarla bir arada sunmaktadır. Tesbih malzemeleri kategorimizde yer alan ürünler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar çeşitli olup, Türkiye’nin her yerine kargo aracılığı ile teslimat yapılmaktadır. Detaylar için tıklayın >>> https://www.hayalperestboncuk.com.tr/tesbih-malzemeleri

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri