Kapat

GTA Online’ın Uzun Yükleme Süreleri Çözüldü

Anasayfa
Haberler GTA Online’ın Uzun Yükleme Süreleri Çözüldü

Grand Theft Auto Online oyuncularının ortak noktada buluştuğu yerlerden birisi uzun yükleme vakitleri oluyor. Rockstar bu vaziyeti düzenlemek için hiçbir çalışma içerisinde bulunmadı, bu sebeple SSD tabanlı bir sistemde dahi oyunun yüklenmesi birkaç dakika sürüyor. Bu gidişatın farkında olan bir mod üretimcisi sualin esas sebebini buldu ve oyunun yükleme zamanlarını %70 oranında iyileştirdi.

GitHub kullanıcılarından biri GTA Online‘ın yükleme müddetleri için özel bir iyileştirme reelleştirdi. Araştırmalarına göre, GTA Online’ı her yüklediğinizde bir dizi dosya hakimiyeti yapılıyor ve birkaç defa yine reelleştiriliyor. GTA Online için yükleme operasyonu sırasında neredeyse 2 milyon defa hakimiyet asıllaşabiliyor.

Mod imalcisi bazı kodların ve öbür ince ayarları asıllaştırdı. Hemen arkasından GTA Online 6 dakika yerine 2 dakikadan kısa zamanda tamamlanıyor, bu da %70’e yakın bir büyüdüğünü gösteriyor.

Bu vaziyet göründüğü üzere Rockstar’ın kendisi tarafından oldukça basit bir biçimde düzenlenebilecek bir şey, bu surattan belki de fotoğrafı bir düzenleme yakında gelebilir. Rockstar şu anda PlayStation 5 için Grand Theft Auto V‘in gelişmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu, muhtemelen konsolun SSD’sinden faydalanmak için bazı yeni yükleme optimizasyonları kapsamış oluyor.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri