Kapat

İspanyolca Türkçe Çeviri

Anasayfa
Haberler İspanyolca Türkçe Çeviri

İspanyolca Türkçe Çeviri

 Bilindiği üzere 500 milyondan fazla konuşucusu ile İspanyolca, dünyanın en çok konuşulan dilleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır. Bu sebeple yoğun bir şekilde ikinci dil olarak tercih edilmekte, kullanılmakta ya da kazanç elde edilebilmektedir. Bu çalışmamızda ise İspanyolca ve anadilimiz Türkçe arasında yapılan çeviri faaliyetlerinden söz edilecektir.

 İspanyolca-Türkçe Çevirileri Kimler Yapabilir?

 İspanyol Dili ve Edebiyatı mezunları, Tercümanlık mezunları, Öğretmenlik mezunları, İspanyolca anadilli veya ikidilli insanlar İspanyolca çeviri yapabilmektedirler. Dil benzerliğinden dolayı Portekizli insanların da İspanyolca çeviriler yapabildikleri görülmektedir. Ayrıca dili bilmeyen insanlar yapay zeka sayesinde çeviri yapabilmekte, daha sonra proofreader onayı alarak satışa sunabilmektedirler. Kısaca çeviri ile ilgilenen herkes İspanyolca-Türkçe çeviri yapabilmekte ve farklı kesimlerden alıcılarına ulaştırabilmektedir.

 İspanyolca-Türkçe Çeviri Nerelerde Yapılır/Yaptırılır?

 İspanyolca-Türkçe çeviri için belirli bir ortam şartı olmaksızın, bu işte tecrübeli bir kişinin varlığı yeterli olacaktır. Ancak genellikle matbaacılık işlerinin yürütüldüğü ortamlarda, tercüme bürolarında veya dijital ortamda uygulamalar aracılığıyla yapıldığı görülmektedir. Dünyanın dört bir tarafından yapılan çeviriler kendi kategorisine göre alıcı bulabilmektedir.

 İspanyolca-Türkçe Çeviri Fiyatları

 İspanyolca Türkçe çeviri yapanların ve yaptırmak isteyen herkesin kafasında oluşan “fiyatı nedir” sorusuna bir cevap verilecek olursa, ortalama fiyat aralığının 1000 karakter için 60-80 TL arasında seyrettiğini söylemek uygun olacaktır. Çevirinin yapıldığı ortama, çeviriyi yapan kişinin tecrübesine göre fiyatlarda esneklik görülebilmektedir. Belge türü, çevirinin yapıldığı zaman dilimi gibi kavramlar da çevirinin fiyatını belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Bazı çevirmenler yaptıkları çevirilerin sayfa başına fiyat biçerken bazıları kelime sayısına, bazıları ise boşluksuz karakter sayısına göre değer belirlemektedir. Bu nedenle çeviri işlemi yapmadan veya yaptırılmadan önce ödemenin neye göre yapılacağına karar verilmelidir. (Fiyat aralığı 2022 yılı dahilindedir.)

Çeviri talepleriniz ve detaylı bilgi için bizlere [email protected] mail adresimizden veya 05539103132 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan ulaşabilirsiniz…

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri