Kapat

Nano Kapsül İlaç Teknolojisi

Anasayfa
Haberler Nano Kapsül İlaç Teknolojisi

Nano Kapsül İlaç Teknolojisi

Bilimin Dünya’ya kazandırdığı teknolojik atılımlar ile Sağlık sektöründe, Nano İlaç kullanımına başlandı. Nano İlaçlar, küçük ilaç kapsülleri olarak oluşturulup, insan vücuduna enjekte edilebilmektedir. Nano kapsüller, vücuda enjekte edildikten sonra, hastalıklı hücreleri aramaya başlamaktadır. Kapsül içerisinde ilacı depolayan bir yapıya sahiptir. Bu duruma bağlı olarak, Kapsül içerisinde bulunan ilacın, hastalıklı hücreye taşınmasını sağlamaktadır. Nano İlaçlar doğrudan hastalıklı hücreye ulaşabildikleri için vücudun hastalığa sahip olmayan bölümlerinin korunmasını sağlamaktadır. İleri teknoloji unsurları le geliştirilen bu tedavi yöntemi, ‘’hedefli tedavi’’ olarak adlandırılmaktadır. Nano İlaç teknolojisi, hastalıklı hücreyi bulup, imha edebilen bir tedavi şekli sunaktadır. 

Nano Kapsül Tedavisi Nedir?

Nano parçacıklar yağ moleküllerinden üretilmektedir. Kapsüller yardımı ile ilacı, bir tümörün içerisine kadar ulaştırmak mümkün hale gelmektedir. Nano Kapsül buluşunun bu kadar önemli olmasının sebebi, ilacı vücut içerisinde koruyabilmesidir. Lipit yağ hücrelerinden oluşan kapsül parçacığı, ilacın çevresini sarıp korumaktadır. Korunan ilaç doğrudan, vücut içerisinde olan hastalıklı tümöre gönderilebilmektedir. 

Nano Parçacık, ilacı tümörün içine ulaştırana kadar geçen yolda, ilacın korunmasını sağlamaktadır. Nano Parçacık aynı zamanda, dokuların içerisine girebilmektedir. Bu yöntemler kesin tedavi unsurlarını desteklemektedir. Parçacıklar, kan damarlarında bulunan açıklıkları değerlendirmektedir. Bu açıklıklardan giriş yaparak, ilacı hastalıklı bölgeye iletirler. Birer ajan görevi görmeyi başarmaktalardır. Tüm bu teknolojik tedavi aşamaları, hastalıklı bölgeyi doğrudan ilaç ile buluşturmak amacıyla uygulanmaktadır.

Nano Kapsül İle İlaç Aktarımı

Nano Kapsüller, Lenf sisteminin çalışma özelliklerinden yararlanarak, tümör içerisine yerleşebilmektelerdir. Nano Parçacıklar tümörün içine ulaştıkları andan itibaren, içlerinde bulunan kanser ilacını salmaktadır. Bu yol ile tümörün doğrudan ilaç ile buluşması sağlanmaktadır.

Nano Kapsüller ile vücuda gönderilen bir yapı daha bulunmaktadır. Bu yapı Klavuz Molekül olarak adlandırılmaktadır. Klavuz Moleküller ise tümörün dış çepherine yapışıp, onun direncini düşürmeye çalışmaktadır. Bilim insanlarının Nano Teknoloji sayesinde tasarladıkları bu tedavi yöntemi, ‘’hedefli tedavi’’ ismi ile kullanılmaya başlanmıştır. Bilim dünyası artık, mükemmel insan vücudunu, mükemmel tedavi yöntemleri ile iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Nano Kapsül, kanser ilaçlarının, hastalıklı tümöre direk olarak etki etmesini sağlayıp, geleceğe yönelik kesin tedavi yöntemlerine ışık tutumaktadır.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri