Kapat

PUBG Mobile FPS Modu Rehberi

Anasayfa
yaşam PUBG Mobile FPS Modu Rehberi

PUBG Mobile FPS Modu Rehberi 

PUBG Mobile, rekabetçi oyunlar içerisinde çok fazla oyuncuya sahip bir oyundur. PUBG versiyonunda olan eklentiler, dinamikler ve çeşitli envanterler PUBG Mobile’ a da geliyor. Uzun zaman önce konsol ve PC oyunlarında olan FPS modu PUBG Mobile’ a da getirildi. Farklı görüş alanı imkânı sunan bu özellik ile oyunlar daha keyifli hale geliyor. Mobidictum olarak, PUBG Mobile FPS modu rehberi ile karşınızdayız. PUBG Mobile ’in 1. şahıs moduyla ilgili önemli bilgilere yer vereceğiz.     

PUBG Mobile First PersonModu Nedir ve Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? 

Oyun içerisinde yer alan farklı bakış açıları mobil, konsol veya bilgisayar oyunlarında daha iyi oynamanızı sağlayabilir. PUBG Mobile first person modu nedir ve bilinmesi gerekenler nelerdir? PUBG Mobile first person modu, bilgisayar ve konsol oyunundaki gibi 1. Şahıs ile oynamanızı sağlıyor. Counter Strike, Valorant oyunlarındaki gibi silahınız ve kollarınız gözükerek oynayabiliyorsunuz. PUBG Mobile FPS modunda Erangel, Karakin, Livik, Miramar ve Sanhok haritalarında oynayabilirsiniz. Aynı zamanda arena bölümündeki, takımlı ölüm maçı, arena eğitimi, silah oyunu, otorite ve taarruz modlarında da 1. Şahıs modu açıktır. Fakat eğlence ve evo alanındaki bölümler şuanlık first person modunu desteklemiyor.  

First PersonModu Oyun Dinamiklerini Nasıl Etkiler? 

PUBG Mobile içerinde 3. Şahıs moduyla oynadığınız zaman geniş bir alanı görebilmeniz mümkün. Geniş açı imkânı veren TPS ile etrafı ve rakipleri daha iyi kontrol etmenizi sağlıyor. First person modu oyun dinamiklerini nasıl etkiliyor? FPS modu daha dar alanı görmenizi sağlıyor. Dar FOV açısı yüzünden geniş alandaki, kapı arkasındaki, diğer katlardaki rakiplerinizi göremeyebilirsiniz. TPS modu 180 derecelik bir görüş sağlarken FPS modu 90 derelik bir görüş sağlamaktadır. Bu durumda sadece kamerayı çevirerek rakiplerinizi odaların içinde, köşelerinde görme imkânınız azalıyor, bu durumda hareket etmeniz gerekiyor. 

PUBG Mobile’ı FPS modunda oynuyorsanız, Battle Royale oyunundan çıkıp rekabetçi bir oyun olmaya başlıyor. Tepki süresi daha önemli olmaya başlıyor. Zamanlama süresini iyi ayarlamanız gerekir, ilk ateş edenin avantajı bu modda daha fazla oluyor. 

PUBG Mobile içerisinde FPS modunda ve TPS modunda oynayanlar aynı maçta oynayamaz. Bununla birlikte son olarak PUBG Mobile’de first person oynamanız için karakter sınırı bulunmamaktadır, ilk kez oynayacaksanız bile 1. Şahıs ayarlarını yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.   

First PersonModu İçin Öneriler ve Tavsiyeler 

PUBG Mobile’da first person modu zorlayıcı olduğu kadar keyifli anlar da yaşatmaktadır. Mekaniklerine ve görüntüye alıştığınız zaman oyun içerisinde daha başarılı olabilirsiniz. Başarılı olmanızı sağlayan first person modu için öneriler ve tavsiyeler nelerdir?  

İlk olarak üç boyutlu bir düzlemde nesneleri ve çevreyi takip etmek zordur. Bu yüzden sürekli hareket edin ve aynı yerde sürekli kalmamaya özen gösterin. 

Kamera kısıtlaması olduğu için FPS modunda rakiplerinize pusu kurmak için evlerin, hangarların, arabaların köşelerine saklanabilirsiniz. Rakipleriniz de FPS modunda olduğu için sizi görene kadar onları öldürebilirsiniz. 

Son olarak, rekabetçi bir oyuna dönüşen PUBG Mobile, FPS modunda nişangahınız görüş açınızın birkaç santim üzerinde bırakın, tam olarak karşıya bakmasın. Aynı zamanda rakiplerinizi kafadan vurmak için bu taktik işinize yarayacaktır. 

Bu yazımızda, Mobidictum olarak PUBG Mobile FPS oyun modu dinamiklerini ve bilmeniz gerekenlerden bahsettik. PUBG Mobile oyun rehberi gibi birçok oyun rehberi, oyun haberi ve oyunlarla ilgili bilmeniz gerekenler için sitemizi inceleyebilirsiniz. 

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri