Kapat

PUBG: New State inceleme

Anasayfa
Haberler PUBG: New State inceleme

PUBG Corporation tarafından geliştirilen ve 11 Kasım 2021’de Android, iOS ve İpadOS için yayımlanan PUBG: New State, PUBG’nin gelecek temalı bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. 2051 tarihini konu alan ve içinde bazı yenilikler barındıran gelecek temalı PUBG’ye göz atıyor ve ayrıntılıca inceliyoruz.

Yayın tarihi olan 2017’nin Mart ayında Microsoft Windows aracılığıyla Steam’de yayımlanan PUBG, ilerleyen günlerde yakaladıği popülerlik ile oyun dünyasını kasıp kavurmuş ve Battle-Royale türünün devrinin başında efsunk bir öncü hâline gelmişti. Peki, zamanında neredeyse birçok oyuncuyu esir alan bu Battle-Royale türü tam olarak ne?

Genel itibariyle ölüm kalım ögeleri üstüne kurulan bu tür yapımlar, oyuncular arasındaki ömür mücadelesini körükler. Oyuna fazlaca az rakamda ekipmanla süregelen oyuncular, oyun süresince ekipman arar ve haiz oldukları bu ekipmanları geliştirmeye çalışır. Bu vakit içerisinde belirli süreler aralığında daralan alan, son oyuncu hayatta kalana ve kazanana dek daralmaya sürer. tüm rakip oyuncular ortadan kalkınca geriye kalan oyuncu veya ekip zaferi elde eder.

bu şekilde anlatınca kulağa oldukca rahat gelen bu tür, bir zamanların en popüler türü olmayı başarmıştı. Fortnite ve PUBG’nin krallığı içerisinde yer almış olduğunı söyleyebileceğimiz Battle-Royale türü, günümüzde de epey popüler. Öyleki, 2017 yılı içerisinde kuzenimin gelip ”PUBG diye bir oyun var, henüz daha erken erişimde ve aşırı hatalı. ama düzelince mutlaka oynayalım” söylediğini çok iyi bilir gibiyim.

Oyunun Steam’deki uzun döneminin ardından tür büyük bir başarı yakalayınca, 9 Şubat 2018’de ise PUBG Mobile ile karşılaşmıştık. Android ve iOS için geliştirilmiş olan PUBG Mobile, Battle-Royale dediğimiz dev gibi savaş alanını mobil cihazlara taşıyor ve çok daha erişebilir kılıyordu. PC sürümünün aksine tamamen ücretsiz bir halde piyasaya çıkan mobil versiyon. tamamen popüler olmaya başladı.

Aradan geçen yaklaşık beş senelik bir Battle-Royale zirvesinin ardından türün hâlâ gerçekten popülerliğini sürdürdüğünü görüyoruz. Bir zamanlar, ben de bu türün içerisine girmiş ve içinde onlarca saat geçirmiştim. Battle-Royale olarak adlandırdığımız tür artık pek ilgimi çekmiyor ve oyun anlayışıma uymuyor olsa da, nadiren girip ‘Bir el atıp çıkayım’ mantığı da kulağa oldukca eğlenceli geliyor.

PUBG New State’in PUBG Mobile’a bakılırsa farkı da tam olarak burada ortaya çıkıyor. Oyun, her ne kadar alıştığımız klasik PUBG deneyimini sunmayı hedefliyor ve bunu başarıyor olsa da, bunu farklı bir tema ile yapıyor. Bu da, gelecek münasebetının ta kendisi oluyor. 2051 senesinde geçiyor olduğu lanse edilen PUBG: New State, içerisinde geleceğe yönelik birkaç yenilik ve seçenek barındırıyor. sunduğu tecrübe aynı olsa da, benim benzer biçimde çeşitlilik arayanlar için güzel bir deneyim olabiliyor.

Oyunun oynanması ile tarafında pek fazla bir değişim görmüş olduğumü söyleyemeyeceğim. Klasik PUBG Mobile deneyiminin birazcık daha yeniliklerle icatmuş bir hâli. şayet PUBG veya gelecek i·lişkiı sevmiş olduğiniz unsurlardansa New State’ye göz atıp, denemenizi tavsiye ederim. Oyun aslına bakarsanız Android ve iOS tarafında tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmuş.

Oyun içerisindeki grafiklerde küçük bir iyileştirme var diyebilecek olsam da, ekranda gerçekleşmekte olan yırtılma ve takılmalar bu unsuru yok ediyor. Oyunu rollendirirken FPS değerleriniz yüksek olsa bile karakteriniz hareket ederken ‘saçınızın’ da hareket etmesi şeklinde unsurlarda ciddi animasyon yanlışları ve yırtılma problemleri olabiliyor.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri