Kapat

Tavan yükseltme işlemi kenet çatı

Anasayfa
yaşam Tavan yükseltme işlemi kenet çatı

Tavan yükseltme işleminin bir esası olan kenet çatı kaldırma işlemi önceden oluşturulan çatınızın kullanıcıya artık ergonomik gelmemesi rahatça çatısını gerekli gördüğü takdirde orayı belirli amaçlar için kullanamaması gibi durumlarda çatının belirli konumundan yükseltilerek daha rahat ferah ve kullanılabilir alan oluşturma amacıyla yapılan işlemin esasına çatı kaldırma işlemi denir. Çatı kaldırma ve yükseltme işlemi devlet yükümlülüklerinde yasal olarak yapılan bir işlem değildir. Ancak İstanbul gibi bir metropol şehirde çatı kaldırma işlemi çokça yapılmakta ve çok rehavet görmektedir.

Kaçak olarak yapılan çatı kaldırma sisteminiz daha sonradan bir cezai işleme tabi tutulmaz ve veya herhangi bir sorun teşkil etmez sizin adınıza. Çatı kaldırma işlemi yaptığınız esnada herhangi devlet kuruluşu denetlemeye gelir ise ilk etapta işi durdurur ardından da cezai işlem uygulayabilir. Ancak bu tip bir muamele ile de karşılaşmaya bilirsiniz sadece süreci devam eden işinizi durdurma kararı da alabilirler.

Çatı kaldırma işlemini yapmak isteyen kullanıcıların şu son dönemde gündemde olan yapı imar barışı kapsamında yapılan bu tür işlemler af yönüne girer herhangi bir sorun teşkil etmez sizin için. Çatı kaldırma işlemi var olan odaların çatı ayaklarının yükseltilmesi ve yan bölgelerinden var olan eski duvarının üzerine gaz betonu örülerek geriye kalan ara boşlukların tuğla ile kapatılmasıdır. Var olan çatının üzerine yeni bir çatı yapılmaktadır. Şu anda kullanmakta olduğunuz çatı sisteminiz alt bölmeden sökülür ve yeni çatının üzerinden gerekli çatı yapım işlemleri sürdürülür ve çatı kaldırma işlemi tamamlanır.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri