Kapat

TKGM Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Haberler TKGM Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
TKGM Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda arama motorunda en çok araştırılan konulardan birisi ise Tapu ve Kadastro Parsel sorgulama işleminin nasıl yapıldığıdır. Tapu, ev, arsa gibi taşınmaz sahibi kişiler bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Parsel sorgu ekranı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü aracılığıyla arsanın ebatları ve taşınmaz durumu hakkında bilgi vermekte. Arazi ve arsa sahibi olanlar ile yeni arazi ve arsa sahibi olacak kişiler tapu parsel sorgulama işlemi aracılığıyla arsanın net konumunu görebilmekte. TKGM Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?Bu konuya ayrıntılı değineceğiz. İşte merak edilen tüm detaylar…

Tapu Kadastro Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tapu Kadastro Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?Tapu ve Kadastro Müdürlüğü (TKGM) Parsel Sorgulama Uygulaması üzerinden adres bilgisi ve ada, parsel numarasına ilişkin detaylı sorgulama yapılabilir.Parsel sorgulama sitesi için; https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Buradan gerçekleştirmek istediğiniz hizmete giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, karşınıza TAKBİS kullanım koşulları ekranı açılır. Burada hizmet koşullarını kabul etmeniz gerekir.Hizmet şartlarını kabul ettikten sonra karşınıza çıkan harita üzerinden istediğiniz yeri seçip taşınmazın adres bilgileri ve ada, parsel numarası ile takibini yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?Tapu ve Kadastro müdürlüklerinde bulunan taşınmazlara ilişkin teknik verilerin tapu bilgileri ile eşleştirilerek, uluslararası standartlarda harita servisleri aracılığıyla vatandaşlara sunulduğu sisteme e-Devlet kapısı üzerinden de ulaşılabilmektedir. E-Devlet uygulamasına giriş işlemi için en yakın PTT şubesinden e-Devlet şifresi alınız. Eğer herhangi bir tapu kaydınız yok ise; “Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemine geçmiş Tapu Sicil Müdürlüklerine ait kayıtlarda; T.C. Kimlik numaranız ile eşleşen herhangi bir kayıt bulunamamıştır.” uyarısı çıkacaktır. e-Devlet üzerinde sorgulama yaptığınızda size ait olmayan tapu bilgisi varsa; en yakın Tapu Müdürlüğüne gitmeniz gerekmekte. Bu şekilde bir yanlışlık varsa düzeltme işlemi yapılır.Parsel sorgulama işlemi için; https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulamainternet adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne bağlı “Tapu Bilgileri Sorgulama” sayfasından taşınmaz listesi, taşınmaz detay bilgileri, şerh, beyan, rehin ve irtifak bilgileri görüntülenebilir.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri