Kapat

Acer ‘in Yeni 4K Oyuncu Monitörü CG 7 Fiyatıyla Dudak Uçuklatıyor

Anasayfa
Haberler Acer ‘in Yeni 4K Oyuncu Monitörü CG 7 Fiyatıyla Dudak Uçuklatıyor

Acer ‘in Yeni 4K Oyuncu Monitörü CG 7 Fiyatıyla Dudak Uçuklatıyor

Son dönemde oyuncu monitörü pazarında büyük gelişmeler yaşanıyordu. Bu gelişmelere Acer ‘in vereceği tepki merak konusuydu. Zira oyuncular arasında en çok tercih edilen markaların başında kalan Acer son dönemde ufak bir sessizliğe bürünmüştü. Firma son çıkardığı monitör oyuncular tarafından sevinçle karşılamış olsa da fiyat olarak büyük hayal kırıklığı yaratmışa benziyor. Firma geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı devasa boyuttaki monitörü Acer CG 7 satışına başlandı.

Acer CG 7 Özellikleri

Oyuncu ekipmanı konusunda büyük bir role sahip olan firma yeni model monitörü ile oyun oynamayı severlerin dikkatlerini üzerine çekmeye başarmışa benziyor. Acer CG 7 özellikleri ile göz doldururken fiyatı ile cepleri yakacağı biliniyor. Cihazın en büyük özelliklerinden biri de oda içerisinde bulunan ışığa göre parlaklık ayarlaması olarak biliniyor. Ayrıca cihaz içerisinde bulunan yakınlık algılayıcı sensör de dikkat çekenler arasında yerini alıyor.

Cihaz boyutu ile de dikkat çekmeyi başarıyor. 4K Destekli olan cihazın boyutu 43 inç olarak açıklandı. Bu boyutta benzer monitörlerin azlığı sebebiyle piyasa pazarında kendini rakipsiz bırakan firma oyuncuları mutlu etmişe benziyor. Cihazda bulunan overclock özelliği sayesinde 144Hz gibi üst düzey ekran yenileme hızına ulaşmak mümkün olabiliyor. Ekran yenileme hızı overclock yapılmadığında 120Hz yenileme hızında karşımıza çıkıyor.

Acer yeni monitörü birçok oyun severlerin istediği cinsten içerisinde birçok özellik barındırıyor. Firma AdaptiveSync ve G-sync aynı anda cihaza eklemeyi başarmış. Renklendirme konusu ise oldukça farklı zira içerisinde bulunan VA panel sayesinde renkleri daha gerçeğe yakın yansıtabilmektedir. Cihaz aynı zamanda Xbox One uyumlu olması ile dikkat çekiyor. Cihazda bulunan 1 tane Typc-C, 2 tane USB 3.0 port ve 2 tane de USB 2.0 olması oldukça güzel düşünülmüş. 

Kullanıcıların hoparlör ihtiyacını karşılayan Acer aynı zamanda cihaz içerisinde 2 adet 10W hoparlör koymuş. Tüm bunların yanı sıra cihazda aynı zamanda 4 adet manyetik LED ‘de bulunuyor. Kullanıcılar için oyun canavarı olarak görülmesinin yanı sıra aynı zamanda fiyatı ile dikkat çeken cihaz birçok teknoloji meraklısı tarafından tam not almışa benziyor.

Acer CG 7 Fiyatı

Acer CG 7 özellikleri ile piyasada adından şimdiden söz ettirmişe bekliyor. Hal böyle olunca fiyat konusunda da adından söz ettirmişe benziyor. Zira bu kadar üst düzet monitörün daha uygun fiyata satılması açıkçası pek gerçekçi olmazdı. Acer ‘in yurt dışı sitelerinden birinde açıklanan fiyatı 1,499 dolar olarak lanse ediliyor. Şu an cihazın ülkemizdeki net fiyatı henüz bilinmiyor.


lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri