Kapat

FTC, Sony’nin Bungie’yi satın almasına soruşturma açtı

Anasayfa
Haberler FTC, Sony’nin Bungie’yi satın almasına soruşturma açtı

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Sony’nin yakın zamanda Bungie’yi satın almasıyla ilgili soruşturma başlattı. Ocak ayında Sony, Destiny yapımcısı Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu . Ve bunun gibi anlaşmalar için bir norm haline geldiği için, FTC bu devralma hakkında derinlemesine bir soruşturma başlattı.

Kaynaklara göre ( The Information aracılığıyla ), bu soruşturma, bu anlaşmanın kapanış tarihini altı ay, hatta daha fazla geri alabilir. Sony’nin ilk duyurusunda bu anlaşmayı tamamen ortadan kaldırmayı umduğuna dair kesin bir tarih verilmemiş olsa da, raporlar artık herhangi bir kapanışın önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşeceğini belirtiyor. Ancak The Information tarafından belirtildiği gibi, “FTC anlaşmayı engelleyemeyebilirken, anlaşmayı gözden geçirme kararı, ajansın birleşmeleri gözden geçirme konusunda ne kadar agresif hale geldiğinin en son örneğidir.” FTC’nin, Bungie’nin gelecekteki oyunlarının Sony platformuna özel olabileceği konusundaki endişelerini dile getirdiği bildiriliyor. Ancak bu, geliştiricinin daha önce kendisinin olmayacağını belirttiği bir şeydir. “Hayır. Yarattığımız dünyaların insanların oyun oynadığı her yere yayılmasını istiyoruz. Kendimizi yayınlamaya, yaratıcı olarak bağımsız olmaya devam edeceğiz ve birleşik bir Bungie topluluğunu yönetmeye devam edeceğiz” alım ilanı.

FTC şu anda Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almak için önerdiği 68 milyar dolarlık anlaşmanın ayrıntılarını, eski başkan adayı Bernie Sanders de dahil olmak üzere dört politikacının Federal Ticaret Komisyonu’na konuyla ilgili uyaran bir mektup imzalamasının ardından inceliyor .

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri