Kapat

Zelda: Ocarina of Time sonunda Video Game Hall of Fame’de

Anasayfa
Haberler Zelda: Ocarina of Time sonunda Video Game Hall of Fame’de

Video Game Hall of Fame’e üç oyun eklendi: The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Ms. Pac-Man ve Sid Meier’s Civilization.

New York, Rochester’da bulunan Strong Museum’un Dünya Video Oyunu Onur Listesi, 2015’te başladığından bu yana 36 oyun başlattı.

Şimdi hepsi yerini hak eden üç ufuk açıcı oyun içeriyor.

Nintendo’nun 1998 klasiği, gelecekteki 3D aksiyon-macera oyunları için şablon oluşturan ilk 3D Zelda oyunuydu. Aynı zamanda tüm zamanların en yüksek skorlu oyunu olmaya devam ediyor ( Metacritic’e göre ) ve şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. Ms. Pac-Man, gelişmiş oynanışı ve kadın baş karakteriyle ünlü, nokta yiyen arcade klasiğinin devamıydı. Civilization, Sid Meier’in 1991’de piyasaya sürülen geniş ve iddialı imparatorluk kurma serisinin ilkiydi. Risk gibi masa oyunlarından esinlenerek, gelecekteki strateji oyunları için şablonun oluşturulmasına yardımcı oldu. Bu üç oyun Tomb Raider, Grand Theft Auto 3, Doom, Pong ve çok daha fazlasının beğenisine katılıyor. NES ve Pac-Man için orijinal Legend of Zelda’nın her ikisi de dahil edilmiştir, bu da bunları birden fazla girişe sahip iki seri haline getirir. Tüm listeyi Strong Museum web sitesinde görebilirsiniz . Bayan Pac-Man’in dahil edilmesi , karakterin mülkiyeti konusunda devam eden bir hak anlaşmazlığını takip ediyor . Bandai Namco’nun Arcade Archives: Pac-Land oyununda onun yerini Pac-Mom aldı.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri