Kapat

God of War 24 saatte Steam rekorunu kırdı!

Anasayfa
yaşam God of War 24 saatte Steam rekorunu kırdı!

God of War‘ın PC sürümü ancak 24 saat içinde Steam‘de 65.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı. SteamDB’ye gore, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana eş zamanlı oyuncu sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Sony, evvela 2018’de PlayStation 4 için piyasaya sürülen God of War’ın PC versiyonuyla büyük beğeni topluyor. Horizon Zero Dawn ile PC’de beklenen rüzgarı yakalamayan Sony, PC sürümlerine gösterdiği özenin karşılığını God of War ile alacak şeklinde görünüyor.

God of War’un Steam’deki oyuncu sayısı şaşırtıyor


Tamamen tek oyunculu bir tecrübe için hiç kötü bir eşik olmayan bu rakam, 2018 senesinde PlayStation 4 için sunulan bir oyuna ilişkin olmasıyla, yani binlerce oyuncu tarafınca daha önce oynanmış olmasıyla şaşırtıyor. Bildiğiniz üzere God of War şu ana kadar PC için piyasaya çıkan üçüncü PlayStation oyunu. Horizon: Zero Dawn ve Days Gone geçen sene sunulmuş ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection ise bekleme listesine alınmıştı.

Bununla beraber, God of War’ın yaratıcı yönetmeni Cory Barlog geçtiğimiz günlerde God of War’ın PC’ye gelişinin, devam oyunu olan God of War Ragnarok’u etkileyip etkilemeyeceği mevzusunda “hiçbir fikrinin” olmadığını söylemiş oldu.

“Her seferinde yeni bir oyun için uğraşıyoruz, her birine bakıp ‘Tamam, bu en iyisi mi? İnsanlar bundan hoşlanıyor mu? Doğru mu yapmış olduk? Yanlış yapmış olduğumız bir şey var mı? Bunu yine yaparsak gelecekte neyi daha iyi yapabiliriz?’ diye soruyoruz. ama günün sonucunda her şey Sony’nin sonucuna kalıyor.”

Ayrıca Steam, geçen hafta sonu 28 milyon kullanıcıya ulaşarak yepyeni bir eş zamanlı kullanıcı rekoru kırdı. Bu, 2020’deki pandeminin başında eş zamanlı kullanıcı sayısının ilk defa arttığını bulan Valve için üstün dereceli serisinin en sonuncusu.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri