Kapat

Instagram Keşfete Düşmek İçin Yapmanız Gerekenler

Anasayfa
yaşam Instagram Keşfete Düşmek İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram Keşfete Düşmek İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram milyonlarca kullanıcıyı içeren bir sosyal platformdur. Hemen hemen her sosyal medya platformunun farklı özellikleri bulunduğunu dikkate alarak, bu özellikleri nasıl kullanmanız gerektiğine dair bilgiler edinmeniz önemlidir. Instagram Keşfet özelliği, Instagram’a geçtiğimiz dönemde eklendi ve son derece ilgi gören bir alan oldu. Popüler olmanıza katkı sağlayan bu bölüme nasıl çıkacağınızı merak ediyorsanız, yazımızın devamındaki adımları dikkate alabilir ve uygulayabilirsiniz.

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram Keşfet özelliği, sizin için popüler gönderilerin derlendiği bir alandır. Yani anlık olarak en çok etkileşime sahip olan videolar, fotoğraflar, konumlar ve hikayeler Instagram Keşfet bölümünde gösterilir. Tüm kullanıcılar tarafından görüntülenen bu alanda gönderileriniz yer alırsa, popülerlik elde edebilir ve takipçilerinizin hızla arttığını görebilirsiniz.

Instagram Keşfette Nasıl Görünebilirsiniz?

Instagram Keşfet bölümüne çıkmak istiyorsanız takip etmeniz gereken bazı adımlar olacaktır. 

Bu adımları inceleyecek olursak;

 • İlk olarak Instagram hesabınızla oturum açın.
 • Gönderinizi benzersiz bir şekilde oluşturmaya başlayın. Özgün ve özel bir içerik derlemeye gayret edin.
 • Gönderideki fotoğraflarda veya videolarda en uygun filtreleri kullanın.
 • Gönderinize konum ekleyin. Benzer konumda yapılan aramalarda bu şekilde görünmeniz daha kolay olur.
 • Gönderinize etiket yani hashtag ekleyin. Gönderinize uygun olan etiketleri seçmek, gönderinizin popülerliğini artırır.

Bu adımları takip ettikten ve gönderinizi paylaştıktan sonraki ilk 1 saat içerisinde gerçekleşen etkileşim, Instagram Keşfet bölümüne çıkmanızı sağlayacaktır. Fakat burada önemli olanın, beğeni ve yorum sayısı olduğunu belirtmeliyiz. Beğeni ve yorum sayısı ne kadar yüksek olursa, gönderinizin Instagram Keşfet bölümüne çıkma ihtimali de o kadar artacaktır.

Instagram Keşfet Bölümüne Çıkmanıza Etki Edecek Faktörler Nelerdir?

Instagram Keşfet bölümüne çıkmanıza etki edebilecek birçok faktör bulunuyor. 

Bu faktörleri derleyecek olursak;

 • Instagram içeriklerinize özen göstermelisiniz.
 • Instagram içeriklerinizde açıklama yapmaktan kaçınmamalısınız.
 • Instagram gönderilerinizde etiketler kullanmalısınız.
 • Instagram gönderilerinize konum eklemelisiniz.
 • Instagram gönderilerinizi oluştururken ve paylaşırken, zamanlamalara dikkat etmelisiniz.
 • Instagram Keşfet bölümüne çıkmak için, beğeni ve yorum sayısı fazla olmalıdır. Bu nedenle takipçilerinizi artırmalısınız.
 • Instagram hesabınızda sürekli olarak isim ve ayar değişiklikleri gerçekleştirmemelisiniz.

Tüm bu faktörlere dikkat ettiğiniz zaman, Instagram Keşfet bölümüne kolay bir şekilde çıkan gönderiler oluşturabilirsiniz.

Instagram İçeriklerinize Özen Gösterin

Instagram’da yaptığınız paylaşımların kategorileri ve içerikleri, Instagram Keşfet bölümüne çıkmanıza etki edecek en önemli faktör olacaktır. İçerikleriniz özgün, dikkat çekici ve kaliteli olmalıdır. Ayrıca insanları paylaşım yapmaya yönlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Yani arkadaşlarınızı yorumda etiketleyebilir ve onların gönderilerinizi paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Böyle gönderiler hazırlayarak, daha çok kişiye ulaşabilir ve Instagram Keşfet bölümüne çıkma şansınızı artırabilirsiniz.

Instagram’da Açıklamalardan Kaçınmayın

Instagram’da yapacağınız paylaşımların açıklama kısımlarını boş bırakmamak oldukça önemlidir. İçeriklerinizin ilgili olduğu konular hakkında kısa ve net açıklamalar yapabilirsiniz. Ayrıca bu açıklamaların dikkat çekici olmasına da özen gösterebilirsiniz. Dikkat çeken içerikler, Instagram üzerinde paylaşılarak daha çok kullanıcıya ulaşabiliyor.

Instagram’daki Gönderilerinizde Etiket Kullanın

Instagram Keşfet bölümüne çıkmak için, gönderilerinize etiket eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Bu etiketleri açıklama kısmına veya yorum kısmına yazabilirsiniz. Her iki şekilde de gönderilerinizde yer alan etiketler sayesinde aramalarda çıkma şansınız artacak ve insanlara daha kolay ulaşabileceksiniz.

Instagram gönderilerinde etiket kullanımında aşırıya kaçmamalısınız. En fazla 3-5 etiket kullanmak yeterli olacaktır. Daha fazla etiket kullanmak, daha çok kişiye ulaşmanıza imkan tanımaz. Aksine, fazla etiket kullanımı ilerleyen dönemlerde hesaba erişim konusunda zorluklar yaşamanıza neden olabilir.

Instagram’da Gönderilerinize Konum Ekleyin

Instagram Keşfet bölümüne çıkmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli adım, konum paylaşmaktır. Instagram Keşfet bölümüne çıkan hemen hemen her gönderinin bir konumu olduğundan, konum paylaşmanın önemi aşikardır.

Bulunduğunuz yerde yaptığınız aktiviteleri konumlarıyla birlikte paylaşırsanız, aynı konumda yapılan aramalarda ön plana çıkma şansınızı artırırsınız. Böylelikle etkileşimin artmasını sağlayarak gönderilerinizin Instagram Keşfet bölümüne düşmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’a Gönderi Atarken Zamanlamayı İyi Seçin

Instagram’a gönderi atarken zamanlamayı iyi ayarlamak oldukça önemlidir. Bilhassa Instagram Keşfet bölümüne çıkmak için, belirli zaman dilimlerinde gönderilerinizi oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Instagram’ın en iyi paylaşım zamanları 07:00 ile 09:00 arası, 11:00 ile 14:00 arası ve 17:00 ile 19:00 arasıdır. Sabah, öğle ve akşam saatlerinin en iyi paylaşım zamanları olan bu saatlerde paylaşım yaparak etkileşiminizi artırabilirsiniz. Türkiye ve dünya genelindeki hemen hemen birçok insan belirttiğimiz saat dilimlerinde paylaşım yapıyorlar. 

Özellikle Türkiye’de sabah saatlerinde işe veya okula giderken, öğle saatlerinde yemek yerken ve akşam saatlerinde işten veya okuldan eve dönerken insanlar zamanlarını sosyal medyalarda geçirmeyi tercih ediyorlar. Bu saatleri dikkate alarak paylaşım yaparsanız, insanların aktif olduğu zaman dilimlerinde daha kolay etkileşimler elde edebilirsiniz.

Instagram Keşfet’e Çıkmak İçin Daha Çok Takipçiye Sahip Olun

Instagram Keşfet bölümüne çıkmanız için takipçi, beğeni ve yorum sayısının oldukça fazla olması gerekmektedir. Yani belirli bir takipçiye, yoruma veya beğeniye sahip olmayan gönderilerinizin Instagram Keşfet bölümüne çıkma ihtimali yoktur. Bu nedenle Instagram takipçilerinizi artırma yolunu izlemeniz gerekiyor.

Instagram takipçilerinizi, yorumlarınızı ve beğenilerinizi garantili bir şekilde artırmanızı sağlayacak takipcimz.com hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Bu hizmetler organik kullanıcılardan gelen organik etkileşimleri sizlere sunacağından, Instagram popülerliğinizi kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bu hizmetlerle, düzenli bir Instagram kullanıcısı olarak kısa sürede Instagram fenomeni olmayı bile garantileyebilirsiniz.

lösev

“Instagram Keşfete Düşmek İçin Yapmanız Gerekenler” üzerine 1 yorum

 1. can storm says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı nakliyat İstanbul evden eve nakliyat takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri