Kapat

Kadınların Kilo Vermeyi Önemsemesi

Anasayfa
Haberler Kadınların Kilo Vermeyi Önemsemesi
kadın kilo

Kadınların Kilo Vermeyi Önemsemesi

Kadınların ortak bir problemi var; o da, kilo almaktan korkmak. Kilo almak başlı başına fizyolojik yapının dengeyi sağlayamaması ile alakalıdır. İnsan bedeni günlük alınan besinlerin kalorisi ile kendini ayakta tutuyor. Fakat bu kalori, harcanılan kaloriden oldukça fazla ise vücutta fazla kilolara sebep oluyor. Kadınlar erkeklerden daha fazla kilo verme konusuna önem veriyor. Çünkü ideal kilo, sağlıklı bir birey olmanın yanı sıra kadınlar için iyi bir görünüm de sağlıyor.

Kadınlar Her Zaman Zayıf Olmak İstiyor

Kilo almak dengesiz beslenmek ve düzensiz yaşam tarzını benimsemek ile oluyor. Her kadın zaman zaman istediği kilonun üstüne çıksa da her koşulda zayıf olmak istiyor. Televizyonda ve dergilerde gördükleri mankenler gibi zayıf görünmek, giyindikleri zaman kıyafetleri onlar gibi taşımak istiyorlar.

Aslına bakılırsa, zayıf görünmek görüntü açısından kadınları cezbetse de, bunun yanında kalp ve damar hastalıklarından, kanser türlerinden, diyabet gibi tedavisi zor olan hastalıklardan da koruyor. Bu açıdan düşünülürse oldukça sağlıklı bir durumdur. Fakat sadece elbiselerin içinde nasıl göründüğünü önemsemek maksadıyla zayıflamaya çalışmak yanlıştır.

Kadınların Zayıflamak İçin Başvurduğu Yöntemler

Kadınlar kilo vermeyi fazlasıyla önemsiyor. Hatta bazı kadınlar kilo vermeyi yaşam biçimi haline getirip o şekilde yaşıyor. Birçok kadın doğru yöntemleri seçerek kilo vermeye adım atıyor. Örneğin, daha iyi bir görünüm için doktor kontrolünde zayıflamayı tercih ediyorlar. Bazı kadınlarsa spor sayesinde zayıflamaya çalışıyor. Yaptıkları sporlar arasında pilates, yoga, fitness, kardiyo, yüzme gibi çeşitler bulunuyor.

Bunların dışında olan birtakım kadınlar ise internetten araştırdıkları ve kendilerine uygun gördükleri diyetleri yapıyor. Hap kullananları, zayıflama çayı satın alanları, zayıflama kemeri, korseler takanları ise çaresizliğin dışa vurumunu temsil ediyor.

Çevre Kilo Verme Konusunda Kadınları Etkiliyor

Kadınların kilo vermesini önemsemesinin bir başka nedeni ise içinde bulunduğu ortamın onları etkilemesidir. Bir kadın çevresindeki insanlara daha iyi görünmek adına kilo vermeye başvuruyor. Bazen, kendini gerek ailesinden gerekse arkadaşları tarafından ya da hayatına aldığı kişi yüzünden baskı altında hissediyor ve kilo vermek için çabalıyor. Günümüzde bazı işverenler bile kilo konusunda ayrım yapmaktadır. Kariyer planını o yönde yapan bir kadın fazla kilolarından kurtulmak ve istediği işte çalışmak istiyor.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri