Kapat

Kurutma Makinesi Su Tankı Işığı Neden Yanar ve Nasıl Çözülür?

Anasayfa
yaşam Kurutma Makinesi Su Tankı Işığı Neden Yanar ve Nasıl Çözülür?

Kurutma Makinesi Su Tankı Işığı Neden Yanar ve Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi temel üçlüden oluşan beyaz eşya teknolojileri yaşam alanlarında standartları şekillendiriyor. Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler yaşam alanlarındaki farklı ihtiyaçlara yanıt verecek üyelerle, yaşantı içerisinde daha aktif bir rol üstleniyor. Bu gelişimin en önemli örneklerinden birisi de kurutma makineleridir. Özellikle şehir yaşantısında çok önemli avantajlar sağlayan kurutma makineleri ile çok hızlı ve çok kolay bir şekilde çamaşırları kurutabilmek mümkün oluyor. Çamaşır makinesinden çıkan tüm çamaşırların dakikalar içerisinde kurutulmasına yardımcı olan kurutma makinelerinin etkin biçimde kullanımı için uyarılarına dikkat edilmesi gerekiyor. Nitekim kurutma makinesi su tankının ışığı yanması sorununun görülmesi durumunda Küçükyalı Beko Servisi uzmanları, makinenin kullanılamayacağını belirtiyor.

Kurutma makinesi su tankı ışığının yanması durumunda, makinenin kullanılabilmesi mümkün olmaz. Böyle bir durumda mutlaka su tankı ışığının yanmasına neden olan etkenin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu çerçevede de kurutma makinesinin su tankının ışığının yanmasına karşın kurutma makinesi çalışmamakta ise basit kontrollerle çözüm sağlanabilmesi mümkündür. Buna göre kurutma makinesinin su tankının dolu olmasından mütevellit kurutma makinesinin su tankı ışığı yanar. Böyle bir durumda ise kurutma makinesinin kurutma fonksiyonunu yerine getirirken, çamaşırlardan çıkabilen ve buharlaşmadan kalan su, su tankında birikir. Buradaki birikme limiti geçerse su tankı ışığı yanar. Bu nedenle de Çekmeköy Beko Servisi merkezi uzmanları kurutma makinesinin su tankının her kurutma işlemi sonrasında mutlaka boşaltılmasını tavsiye eder.

Kurutma makinesinin su tankı bazı modellerde sağ üst köşede yer alan çekmecede olurken, bazı modellerde ise sağ alt köşedeki kapak altında bulunur. Her iki modelde de kullanıcılar tarafından su tanının boşaltma işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle su tankı ışığının yanması ve yanı sıra makinenin çalışmaması sorunlarının ortaya çıkışı önlenebilmektedir. Bu su tankı boş olmasına rağmen su tankı ışığı yanıyor ise kurutma makinesinin sensörlerinde veya program aygıtında arıza söz konusu olabilir. Bunun için kullanıcı müdahaleleri yetersiz kalacağından ve riski olacağından İstanbul Beko Servisleri merkezi uzmanları tarafından müdahalelerin yapılması gerekir.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri