Kapat

ODE Su Yalıtım Ürünleri Birlik Çatı’da

Anasayfa
yaşam ODE Su Yalıtım Ürünleri Birlik Çatı’da

ODE Su Yalıtım Ürünleri Birlik Çatı’da

Su yalıtım membranı, su sızıntılarını veya hasarını önlemek için bir yüzeye serilen su geçirmez bir malzeme tabakasıdır. Su yalıtım membranları genellikle sıvı uygulanmış veya önceden şekillendirilmiş tabakalardan oluşur. Su girişini önlemek için temellere yapıştırılabilir veya etrafına (yapısal bir döşeme gibi) yerleştirilebilirler. Binanızın bodrumunu veya çatısını korumak için su yalıtımı, suyun temelinize sızmasını önlemeye ve yapınızı su hasarından korumaya yardımcı olacaktır. Betona su girişini geçilmez hale getirmenin yanı sıra bakımı da kolaylaştıracak su yalıtım membranı eklenir. Su yalıtım membranı, bir yüzeyin üzerine serilmiş ince bir su geçirmez malzeme tabakasıdır. Bu katman süreklidir ve suyun içinden geçmesine izin vermez. Örneğin, düz bir terasta, yapısal levhanın üzerine ve bitiş karolarının altına bir ode su yalıtım membranı döşenebilir. Bu, suyun yapısal döşemeye sızmamasını sağlayacaktır. Karolar ve membran, suyun çukurlara ve kanalizasyonlara akmasını sağlamak için eğimli bir dolgu malzemesi üzerine döşenmelidir. Karoların üzerinde su birikintisi olarak kalan herhangi bir su, zamanla levhanın içine sızacaktır, bu nedenle su birikintilerinden her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Su Yalıtım Membranı Çeşitleri ve Fiyatları

Bu membranlar, ince su geçirmez malzeme katmanlarından oluşur. Çoğu yaklaşık 2 ila 4 mm kalınlığındadır. Esas olarak 2 tip membran vardır, tabaka bazlı membranlar ve sıvı uygulamalı membranlar. Kendinden yapışkanlı modifiye bitümlü membranlar asfalt, polimerler ve yapışkanlaştırıcılardan oluşur ve mineral stabilizatörler içerebilir. Ürünler fiberglas, polyester veya ikisinin bir kombinasyonu ile güçlendirilebilir. Elementlere maruz kalmak için tasarlanan ürünler tipik olarak mineral granüller, kaplamalar, filmler veya diğer opak yüzey kaplamalarıyla kaplanır. Kendinden yapışkanlı katman, kurulum sırasında çıkarılan bir ayırma filmi veya kağıtla korunur. Kendinden yapışkanlı modifiye bitümlü membranlar genellikle karton kutularda paketlenip saklanır veya opak ambalaj ile korunur. İdeal olarak, bir su yalıtım membranı sağlam, esnek, yırtılmaya karşı dirençli ve elastik olmalıdır, böylece çatlakları örtmek ve aynı zamanda bina ile birlikte hareket edebilir. Membran güneşe maruz kalacaksa UV ışınlarına dayanıklı olmalıdır. Membran, üzerine döşendiği herhangi bir şekli alacak kadar esnek olmalı ve duvarları ve diğer yapı özelliklerini yukarı ve aşağı çevirebilmelidir. Bunlar daha sonra açılır ve sağlam bir yüzeye yatırılır. En yaygın levha esaslı membran türü, bitümlü su yalıtım membranıdır. Bu tür bir membran, sıcak katran bazlı bir yapıştırıcı ile pürmüzler kullanılarak alt tabakaya yapıştırılır.

Tüm ODE marka su yalıtım ürünlerini Birlik Çatı web sitesinde inceleyebilir, Birlik Çatı güvencesiyle satın alabilirsiniz. Bursa merkez Osmangazi ilçesinde ki mağazamıza da bekleriz.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri