Kapat

Pubg Nerede ve Nasıl Oynanır?

Anasayfa
yaşam Pubg Nerede ve Nasıl Oynanır?

Bildiğiniz gibi bir kaç yıldır PUBG en popüler oyunlar listesinde hep başlardadır. 2018 yılı itibarıyla yaşamımıza giren bu oyunu popüler kılan neden nedir? Her yaş grubunun oynadığı bir oyun olan PUBG dört kişiye kadar arkadaşı bir araya toplayıp oynanabiliyor. Yanı sıra kolay arayüzü ve diğer oyunlara kıyasla biraz daha gerçekçi bir stil ve yapıya sahip olması onu diğerlerinden ayıran en önemli neden olsa gerek. Bir de tabii ki kolay oynanabilirliği popüler olmasının başka bir sebebi sayılabilir. Oyun kategorileri arasında iki kişilik oyunlar kategorisinde sayılan bu oyunla ilgili püf noktaları ve nasıl oynandığı ile ilgili bilgiler verelim:

Peki PUBG nasıl oynanır ve önemli noktalar nelerdir?
İlk olarak harita seçersiniz. Miramar, Erangel, Sanhok ve Vikendi olmak üzere 4 ana harita bulunmaktadır. Sonrasında oyuna başla düğmesinden oyuna başlarsınız ve yaklaşık 1 dakika oyuncuları bekleme ekranı karşınıza çıkar. Sonrasında uçaktan paraşütle seçtiğiniz bir yere atlayarak oyuna başlarsınız. Oyuncular oyun alanındaki eşyaları toplayarak (loot) kendini güçlendirir ve rakibini vurmaya çalışır. Aynı zamanda gittikçe daralan alana da dikkat etmelidirler. Oyunu kazanmak için ekip olarak veya solo (tek) olarak sona kadar kalmanız gerekmektedir.

PUBG’nin önemli noktaları ise rakibinize göre biraz daha seri olmanız gerektiğidir. Bir başka bilmeniz gereken ise işaret fişeği olayıdır. Eğer işaret fişeği ve mermisini bulursanız onu havaya sıkarak drop çağırabilirsiniz. Drop eğer oyun alanının dışındaysanız zırhlı araç, içindeyseniz evlerde bulunamayan silahlar ve son seviye kask ve yelek verecektir. Bir de kit ve enerji içeceği konusuna değinelim. Diyelim ki bir oyuncudan mermi yediniz ve canınız azaldı. Burda ihtiyacınıza sargı bezi, ilk yardım kiti veya med kit koşuyor. Enerji kazanmak içinse enerji içeceği, ağrı kesiciler veya adrenalin şırıngası vardır.Oyunun en önemli noktalarından biri de takım olarak hareket etmeyi öğretmektir. Sonuca gelecek olursak tek başınıza veya arkadaş grubunuzla güzel vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle PUBG indirebilirsiniz.

PUBG Mobile dışında online oynanır mı?
PUBG (veya Türkçe Papçi kullanımı olan) oyunu bildiğiniz üzere Play Store gibi platformlardan indirebilirsiniz. Fakat muadili olan ve herhangi bir şekilde üyelik, indirme gerektirmeyen, ücretsiz olarak online oynanan Papçi oyunu da mevcuttur. Eğer bu şekilde Papçi oynamak isterseniz sizler için Papçi Oyna sayfasını özellikle önerebiliriz. Mobil cihaz desteği olan bu sayfada PUBG (Papçi) oynama eğlencesini doyasıya yaşayacaksınız. Şu an için tek versiyon olarak bu şekilde online oyun sözkonusudur.

Ayrıca savaş veya silah oyunları olarak mobil online oyunlar için https://www.oyunlara.com adresini önermekteyiz. Yüzlerce mobil oynanabilen tabanca, silah, tank ve savaş oyunları ile aradığnızı bulabileceğiniz bir online oyun sitesidir.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri