Kapat

Raven Software QA Sendikalaştı

Anasayfa
Haberler Raven Software QA Sendikalaştı

Raven Software QA Çalışanları Resmi Olarak Sendikalaştı

Activision Blizzard‘ın Call of Duty serisi üzerinde çalışan geliştiricilerden kabul edilen Raven Software’deki kalite güvence ekibi, şimdi ABD İletişim İşçileri (CWA) ile resmi olarak birleşti. Artık Game Workers Alliance olarak bilinen Raven Software’in QA çalışanlamış olurı, Activision Blizzard çatısı altında sendikalı bir grup oluşturan ilk kişiler oldu.

Call of Duty oyunlarını (özellikle Black Ops ve Warzone dahil) üreten ve sürdüren canlı ekibin bir parçası olarak çalışan Raven Software’in nitelik garanti çalışanlamış olurı, bir süredir Activision Blizzard ile sorunlar yaşıyordu. şu demek oluyor ki şirket, yayıncının baskıcı çalışma kültüründen ve laflaşmeleri yenilemeyi reddetmesinden etkilenmişti, bu da Aralık ayı adım atarından itibaren geçindiren bir QA greviyle neticelandı.

Raven Software QA, Oyun Dünyasının İlk Sendikasını Kurdu

Raven Software’deki müsait QA çalışanlamış olurının yüzde 78’inin sendikalaşma dönemini desteklemesiyle, idame eden bu problemler son noktaya kadar geldi. Yeni sendika, (Game Workers Alliance) Activision Blizzard altında faaliyet gösteren tüm geliştiricilerin sendikalaştıklarını duyurduktan sonrasında çalışanlar, yayıncılarının gönüllü olarak CWA ile olan sendikalarını tanımasını istek etti. Raven’ın QA temsilcilerine bakılırsa, Activision Blizzard daha önce işbirliği yapmayı reddetmişti ve takım, bunun ileride bu şekilde devam etmeyeceğini umduklarını söyledi.

Kendilerinin açıklamasına gore, Activision Blizzard şimdilerde CWA’nın taleplerini araştırma dibine aldı ve mevzuyla alakalı somut bir yanıt hala beklemede. yanıtının bir parçası olarak yayıncı, Raven Software geliştiricilerine ücretli izin sürelerinin uzatılması, tıbben iyileştirmesi gerekçesi ile zamanlı istihdama geçiş benzer biçimde bir takım tazminat ve profesyonel fırsattan alıntı yaptı. yeniden de sendikalaşma, geliştiricilerin işyeri koşulları üzerinde daha iyi kontrole haiz olmaları yardımıyla Call of Duty Warzone oyuncuları için daha istikrarlı bir tecrübe sağlaması olası.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri