Kapat

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Anasayfa
Haberler Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Android için oluşturulmuş olan Steam link uygulaması nasıl kullanılıyor? İOS için de kullanılmaya başlanıyor.

Evet, sizin için üretilmiş olan steam link uygulaması nasıl kullanılır? Bilmeniz gereken, steam link, cihaza olan bağımlılığı yok edecek kadar evinizi bir oyun platformuna dönüştürecek bir uygulamadır. İşte uygulamaya dair merak ettiğiniz detaylar…

Steam Link İndir

İlk olarak yapmanız gereken Steam Link uygulamasının indirilmesi. İndirme işlemi olmadan, uygulamanın kullanılması mümkün değil. Bunun için Google Play Store kullanılabilir. Anında indirme işleminin gerçekleşmesi ile siz de ekrana gelen uygulamaya tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.

Cihaz ve bilgisayar;

Uygulamanın indirildiği cihaz ve bilgisayar aynı ağ üzerinde olmalı. Yani internet bağlantılarının olması şarttır. Ardından yapmanız gereken ise eşleştirme işleminin gerçekleşmesi. Uygulama ilk olarak size eşleştirme olup olmamasını soruyor. Buna doğru yanıtı vererek, eşleştirme işleminin gerçekleşmesini sağlayın.

Güvenlik;

Güvenlik için telefon, tablet, android TV gibi cihazlardan bağlantının kurulması açısından bir şifre ile hareket edilir. Cihaza gelen şifrenin girişini yaparak bağlantının bu şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Hız testi;

Diğer aşama ise hız testinin gerçekleşmesidir. Bunun için direkt olarak steam link uygulaması tarafından gerçekleşecek olan hız testini unutmayın. İstenen minimum hız sınırı ise 15 Mb/s olarak belirlenmiştir.

Steam Link Uygulaması Bağlantı Kalitesi

Uygulamanın bağlantı kalitesi değişebilir. En iyi performans android Tv için geçerlidir. Ethernet kablosunu kullanarak bilgisayarı modeme bağlayın. Ardından android TV’nizi Ethernet kablosu kullanarak modeme bağlayın. Bu şekilde en iyi performansı alacaksınız.

Tabletler ve telefonlar için en iyi Steam link performansı;

Bunun için yapmanız gereken Ethernet kullanarak bilgisayarınızı 5Ghz Wifi modeme bağlayarak işlem yapabilirsiniz. Android aygıtınızı Wi-fi ağınızın 5GHz bandına bağlamanız gerekiyor. Ayrıca android aygın modeminize makul bir mesafede olması durumunda sorunsuz şekilde bağlantı gerçekleşecektir.

Steam link uygulaması kullanmak tercih ettiğiniz cihazlar üzerinden bu şekilde kullanılır. Bu sayede son derece avantajlı bir şekilde oyun keyfini çıkarmanız sağlanacaktır. Değerlendirip, sizin için sunulan bu uygulamayı indirip anında kullanabilirsiniz. Hem güvenli hem de avantajlı olacaktır. 

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri