Kapat

Trafiğe Çıkma Korkusu Olanların Bilmesi Gereken 5 İpucu

Anasayfa
yaşam Trafiğe Çıkma Korkusu Olanların Bilmesi Gereken 5 İpucu

Trafiğe Çıkma Korkusu Olanların Bilmesi Gereken 5 İpucu

Ehliyetinizi ve arabanızı aldınız. Artık trafiğe çıkma zamanı geldi. Fakat korku ve panik yaşıyorsunuz ve bu da size engel oluyor. Unutmayın ki trafiğe yeni çıkacak birçok kişi sizin yaşadığınız korkuları yaşıyor. Yayalardan, çalınan kornalardan, yanınızdan geçen arabalardan, büyük araçlardan korkuyor ve paniğe kapılıyor olabilirsiniz. Bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Nasıl mı?

  1. Kurallara Uyun

Kurallara uyduğunuz sürece arkanızdan çalınan kornaların size çalındığını düşünmeyeceksiniz. Siz kurallara uyuyorsunuz. Bu onların sorunu olmalı değil mi? Aynalarınızı kontrol edin ve yolunuza bakın. Şerit değiştirirken, yaya geçitlerinden geçerken siz kurallara göre hareket ettiğiniz sürece kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

  1. Nefes Egzersizleri Yapın

Panik olduğunuzda, araba kullanmaya devam etmek hata yapmanıza sebep olabilir. Gaz ile freni karıştırmak en yaygın yapılan hatadır. Bu durumda arabanızı uygun bir yere çekin. Derin nefes alıp verme egzersizi yapın. Kendinizi iyi hissettiğinizde yolunuza devam edin. Eğer trafiğe çıkmaktan kaçarsanız bunu yenemezsiniz.

  1. Yola Erken Çıkın

Araba ile ulaşım sağlamak size zaman kazandıracaktır. Birçok kişi zamandan tasarruf etmek için araba sahibi olur. Ama bu hızlı araba kullanacağınız anlamına gelmesin. Yeni yeni trafiğe çıkıyorsanız gitmek istediğiniz yere zamanında yetişmeme durumu sizi daha fazla gerebilir.  Bu alışma sürecinde evden erken çıkmanız sizi sakin kılacak, daha dikkatli olmanıza faydalı olacaktır.

  1. Hızınızı Dengeleyin

Bazı durumlarda acele eden, arkanızda sizden yol vermenizi isteyen sürücüler olabilir. Panik yapmadan kendi şerit güvenliğinizden emin olarak aynalarınızı kontrol edip yol verin. İnatlaşmanız size bir şey kazandırmaz. Tam tersi bir durum da olabilir. Önünüzdeki araç çok yavaştır ve bu durumda sinyalinizi verip şerit kontrolünü yapıp önüne geçebilirsiniz. Böylece trafiğin akışını bozmadan dengeli bir sürüş yapacaksınız.

  1. Sakin ve Kısık Seste Müzik Dinleyin

Yüksek sesli müzik dinlemek trafikteki uyarıları gözden kaçırmanıza neden olabilir. Aynı zamanda arabanın içinde çantanızı aramak, cebinizi yoklamak gibi dikkat dağıtıcı davranışlardan uzak durup gözünüzü yoldan ayırmamanız gerekir. Müzik dinleyebilirsiniz ancak sakin ve kısık seste olmasına dikkat edin.

Tüm bu tavsiyelerimizin yanında özel direksiyon eğitmeni ile tüm paniği ve korkularınızı çok kısa sürede çözebilirsiniz. Eğer siz de özel direksiyon eğitmeni arayışı içerisindeyseniz Armut.com adresine uğrayın. Site üzerinden direksiyon eğitmenlerine ulaşabilir, fiyat teklifi alabilir ve fiyatları kıyaslayabilirsiniz.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri