Kapat

Yeni Bir Counter-Strike Oyunu Geliştiriliyor Olabilir!

Anasayfa
Haberler Yeni Bir Counter-Strike Oyunu Geliştiriliyor Olabilir!

NVIDIA sürücülerinin yeni versiyonunda Counter-Strike 2 olarak adlandırılan bir uygulama dosyası keşfedildi. Valve, ikonik nişancısı için yeni bir şeyler planlanıyor olabilir!

İlk kez 2000 yılında hayatımıza giren Counter-Strike, o tarihten bu yana oyun dünyasını domine etmeye devam ediyor. 2012’de piyasaya sürülen Global Offensive ise ikonik nişancı serine inanılmaz bir boyut kazandırdı. Öyle ki, 11 yaşını deviren efsane oyun, geçtiğimiz günlerde 1,355,797 eşzamanlı oyuncuya ulaşarak yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdı.

Valve, seride yeni bir oyun çıkarmaktansa CS:GO‘yu desteklemeyi tercih ediyor. Fakat NVIDIA’nın en son sürücüleri, yeni bir Counter-Strike oyununu istemeden sızdırmış olabilir. Sürücülerde yer alan oyun profillerinde Counter-Strike 2 ve Counter-Strike Source 2 adında iki yeni uygulama dosyası tespit edildi. Çoğu kişi gibi bizim de tahminlerimize göre bu büyük olasılıkla CS’nin Source 2 oyun motorunda yeniden düzenlendiğine işaret ediyor.

Valve tarafından orijinal Source motorunun halefi olarak geliştirilen motor, 2020 yılında çıkışını gerçekleştiren Half-Life:Alyx‘te de kullanılıyor. Dolayısıyla karşımızdaki oyun, bir devam halkasından ziyade, bazı performans iyileştirmeleri içeren bir geliştirilmiş sürüm olabilir. NVIDIA’nın en son sürücülerinde tespit edilen iki yeni exe. dosyası, eski sürümlerde mevcut değildi.

Sosyal medyada büyük bir merak uyandıran Counter-Strike 2 oyununun tam olarak neyle ilgili olduğunu görmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Konuya dair ne NVIDIA ne de Valve cephesinden bir açıklama gelmiş değil.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri