Kapat

Metroid Fusion Nintendo Switch’e Geliyor

Anasayfa
Haberler Metroid Fusion Nintendo Switch’e Geliyor

Nintendo, Metroid Fusion’ın abonelik hizmeti Nintendo Switch Online’a geleceğini açıkladı. şirket bir Metroid Fusion bağlantı noktasının yolda olduğunu duyurdu. Klasik Game Boy Advance oyunu, 9 Mart Perşembe gününden itibaren tüm abonelerin kullanımına sunulacak.

İlk olarak 2002’de piyasaya sürülen Metroid Fusion; X olarak adlandırılan organizmaları aramak için SR388 gezegeninin yüzeyini keşfeden ödül avcısı Samus Aran’ın hikayesini anlatıyor. 2B aksiyon oyunu, Metroid serisinin en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Oyunun incelemeleri ise bu zamana kadar oldukça başarılı oldu. Gerek kontrolleri gerekse grafikleri açısından oldukça başarılı olan yapım, aksiyon-macera oyun türünün en bilinen örneklerinden biri.

Geçen ay Nintendo, Metroid Prime Remake’in yakın zamanda geleceği duyurusu yapmıştı. Fusion’ın sürpriz duyurusu ise bu remake planının bir parçası olarak geldi. Serinin en son oyunu Metroid Dread’den sonra atılan bu adımlar, Metroid Fusion 4’ün kesin bir çıkış yapacağının göstergesi gibi duruyor.

2017’de duyurulan serinin dördüncü oyunu, son altı yılda defalarca ertelendi. Hatta proje, birkaç kez rafa kaldırıldı. Ancak ilk üç oyunun ve Metroid Prime: Hunters’ın yapımcısı Kensuke Tanabe, seriye dönmeye karar verdi. Ardından oyunun çalışmaları 2019 yılında tekrar başladı. 4. oyunun ne zaman çıkış yapacağı resmi olarak açıklanmadı ancak Game Boy konusunda yeni adımlar atan Nintendo, yakında sürpriz bir duyuruya daha imza atabilir.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri