Kapat

2020 Yılında Whatsapp Tarafından Desteklenmeyecek Cihazlar Belli Oldu

Anasayfa
Haberler 2020 Yılında Whatsapp Tarafından Desteklenmeyecek Cihazlar Belli Oldu

2020 Yılında Whatsapp Tarafından Desteklenmeyecek Cihazlar Belli Oldu

Son zamanların popüleri olan Whatsapp, 2020 yılının gelmesi ile köklü değişimlere gitmeye devam ediyor. Yeni getireceği değişiklik ile birlikte 2020 yılında bazı cihazlar dan Whatsapp kullanımını çekiyor. Bu karardan ilk etkilenecek cihaz bir zamanların modası olan Windows Phone’lar. 1 Şubat günü Windows Phone’lardan Whatsapp desteği tamamen kalkıyor. 

Her gün yazılım sektörü kendini yeniliyor. Eski cihazlar yenilenen yazılım özelliklerini artık karşılamamaya başlıyor. Bu durumda onların artık piyasadan çekilmesi gerekiyor çünkü eski cihazlar yeni gelen özelliklerden yararlanmıyor ya da güvenlik yazılımlarını karşılayamıyor. Güvenlik yazılımlarını karşılayamaması hemWhatsapp için bir risk hem de kullanan kullanıcılar için bir risk.

Hangi Cihazlarda Artık Whatsapp Kullanılamayacak

Whatsapp paylaştığı bir blog yazısında, 2020 yılında hangi cihazlardan desteğini çekeceğini açıkladı. Desteğini çektiği cihazlar hali hazırda kullanım sağlıyorsa sağlayamayacak. Yeni hesap açmak isterse de açamayacak. Yani hiçbir şekilde Whatsapp’a erişim sağlanamayacak.

Android’in Hangi Modellerinde Whatsapp Kullanıma Kapatılacak

Android 2.3.7 ve daha önceki sürümler de Whatsapp kullanımı kaldırılacak.  Tam 1 Şubat tarihinde yeni yıl sürprizi gibi bir giriş yapılacak. Halen bu cihazlar kullanılıyor mu diye şüphe ediyorsanız, evet halen bu cihazlar kullanılıyor. Özellikle gereksiz cihaz değişimi yapmak istemeyenler tarafından. Whatsapp ve diğer platformların bu şekilde bir tutum sergilemesi bu şekilde düşünenleri de mecburen güncel cihazlara çekiyor.

IOS’un Hangi Sürümlerinde Whatsapp Kullanıma Kapatılacak

Sürümlerden dolayı kullanıma kapatılma durumu sadece Windows Phone ve Android için geçerli değil. Aynı uygulama IOS cihazlar için de geçerli. 1 Şubat tarihinden itibaren IOS 8 ve altında bulunan cihazlar da Whatsapp kullanılamayacak.

Windows Phone cihazlar işletim sistemleri nedeni ile güncel teknoloji alanında çokça itilip kakılmıştı. Sonunda ayakta duramadı ve kendini bıraktı. Hal böyle olunca diğer sistemler de ondan ellerini çekmeye başladı, son zamanlarda adını duymadığımız, yeni uygulamaların da çıkmadığı Windows Phone cihazlar yavaş yavaş piyasadan silinmeye başladı. İkinci el piyasasında halen 300 – 500 TL civarlarında alıcı buluyor.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri