Kapat

Android 11 İle 4GB Video Çekim Sınırı Kalkıyor

Anasayfa
Android Android 11 İle 4GB Video Çekim Sınırı Kalkıyor

Android 11 İle 4GB Video Çekim Sınırı Kalkıyor

Teknoloji gelişiyor. Cihazların kapasitesi ve kameraları da kaliteli bir hale geliyor. Ancak çekim süreleri halen sınırlandırışmış şekilde. Android 11 ile birlikte gelecek olan özellik sayesinde artık 4GB üzerinde, tek parça halinde video çekimi yapılabilecek.

Android 11 den önceki sürümlerde, bazı istisnalar dışında yapılan çekimler 4Gb üzerine çıkamıyordu. Yeni gelecek olan yazılım güncellemesi sayesinde bu engel kalkıyor ve çekilen videolar tek parça halinde 4Gb ve üzeri olarak kayıt edilebiliyor. 

SD Kart Kullanımı Tarihe Karıştı

Akıllı telefonlar her geçe gün yenileniyor. Neredeyse her gün yeni bir model çıkıyor. Neredeyse her gün yeni bir özellik çıkıyor. Gelişen cihazlar yanında bazı sorunlar da getiriyor. Sorunlar çözülmeye başlandığı andan itibaren eski gereksinimler ortadan kalkıyor, bunlara en iyi örnek sd kartlar olacaktır. Cihazların gelişmesi ile birlikte depolama sorunları da neredeyse çözülmüş durumda, gayet yüksek depolama hacmine sahip olan cihazlar artık sd kart kullanımına gerek duymuyor.

2019 Yılı Boyunca “Odak” Nokta Kameralar Oldu

Akıllı telefon üreticileri 2019 yılı boyunca kameraya odaklandı. Kamera teknolojisi her geçen gün yenilendi ve gelişti. Artık amiral gemisi olarak tabir edilen hiçbir cihaz 3 kameranın altına düşmüyor. Sadece kamera sayısı ile de bitmiyor iş en az 48Mp’lik bir çekim kalitesi de sunuyor.

Android cihazlarda “MediaMuxer ve MPEG4Writer” adı verilen codec sistemi bulunuyor. Bu sistemler maalesef 4GB boyutuna kadar destek sunuyor. Android 11 ile birlikte bu sınır kaldırılacak, bu sayede kullanıcılar tek bir video dosyasının 4Gb ve üzerinde olmasını sağlayacak.

4GB Ve Üzeri Kayıt Yapılabilecek

4Gb kadar olan sınır her zaman problemler oluşturuyor. Önemli bir çekim sırasında dolan sınır yeni bir kayıt dosyası hazırlayana kadar çekmeniz gereken en önemli sahne aradan kayıp gidiyordu. Sadece bununla sınır değil yeni dosya sistemine geçmeye çalışan çoğu cihaz kilitlenerek hizmet dışı kalıyordu.

Android 11 yenilikler için oldukça büyük adımlar atacak. Android 11 resmen yeni bir gelişim sistemine adım atacak. İçerisinde yenilenmiş AR yazılımı da bulunduran bu Android sürümü yeni cihazlar için devrim yaratacak.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri