Kapat

Dünya şampiyonluğu olabiliriz, Pubg birincisi olmamız için avantajlıyız!

Anasayfa
Oyun Dünya şampiyonluğu olabiliriz, Pubg birincisi olmamız için avantajlıyız!

Dünyanın en büyük mobil espor organizasyonu olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türk takımları damga vurdu. Turnuvaya katılan takımlarımızdan Kaos Next Rüya, S2G Esports ve Fenerbahçe büyük bir başarıya imza atarak PUBG MOBILE Global Championship Büyük Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

Doğu ve Batı bölümlerinde toplam 40 takımın mücadele ettiği PUBG MOBILE Global Championship 2021 finallerine Türkiye’den altı takım katılmıştı. Next Rüya Esports, Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Beşiktaş takımları 24 Aralık’ta sona eren finallerin her karşılaşmasında sonuna kadar mücadele ederek bizleri gururlandırmayı başardı.

Üç takımımız büyük finallere katılmaya hak kazanarak Türk espor tarihi açısından da önemli bir başarıya imza atarken şampiyon ise 21-23 Ocak tarihleri arasında belli olacak.

Bu tarihi başarı sonrası TENCENT GAMES Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz ile PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, espor ekosistemini ve 2022 yılına dair beklentilerini konuştuk;

-PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’na 6 takımla katıldık ve şu anda 3 takımımız büyük finalde. Öncelikle duygularınızı ve finallerdeki beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Çok mutlu ve gururluyuz. Böylesi üst düzey bir organizasyona 3 takım ile katılabilmek muazzam bir başarı. 3 takım gönderebilen başka bir ülke yok. Geçen sene bu aşamaya 2 takımımız kalmıştı. Bu sene bu sayıyı artırmış olmak ve ülkemizdeki PUBG Mobile esporunun geliştiğini görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Unutmayalım ki Avrupa’nın ve Amerika kıtasının da içinde olduğu bölgenin şampiyonu olduk.

Final aşamasında da takımlarımızın hepsine çok güveniyoruz. Sonuçta Next Rüya Batı Ligi’nin şampiyonu olarak Singapur’a gidecek. S2G, ilk 2 günü lider olarak tamamlamıştı. Fenerbahçe her maçta skor aldı. Bu yüzden şansımız hiç olmadığı kadar yüksek.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri