Kapat

İkinci Bir Orijinal Yapım Türk Dizisi Netflix’de

Anasayfa
Haberler İkinci Bir Orijinal Yapım Türk Dizisi Netflix’de

İkinci Bir Orijinal Yapım Türk Dizisi Netflix’de

Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrol aldığı atiye dizisi Netflix’de yayınlandı. Netlifx Orijinal içerik olarak ikinci Türk dizisi atiye sonunda yayınlandı. Hakan Muhafız’dan sonra gelen ikinci Netflix Orijinal içeriği olan Atiye’ye ilgi büyük.

Atiye Netflix’de yayınlandıktan hemen sonra Sosyal medya da gündem oluşturdu. Netflix severlerin gözü şu anda Atiye’nin üstünde. Atiye, Netflix üzerinden an itibari ile izlenebiliyor. 8 Bölümden oluşan dizi 6 saatlik ilginç bir hikâye sunuyor.

Popüler film ve dizi izleme platformu olan Netflix, klasik televizyonlara fark atarak büyük bir başarı elde etti. Klasik ve eski model olan televizyon anlayışını tamamen değiştirip internet ortamına taşıyan Netflix her gün yeni bir ilgi odağı bularak bünyesine yeni üyeler katmayı başarıyor. Klasikleşmiş olan televizyon kültüründen uzak olması nedeni ile genç kitleyi de kendine bağlamış durumda. Netflix’e Türkiye üzerinden üye olanların sayısı 1.6 Milyonu geçkin.

Netflix, Türkiye pazarında kendine iyi bir yer edindiğinin farkında. Sevildiğini bilen ve bu şekilde emin adımlar atan Netflix ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra Atiye için de kolları sıvamıştı. Atiye sadece Türkiye’de değil dünya çapında ses getiren bir dizi oldu. Netflix’e büyük bir adım atarak yayın hayatına başladı.

Atiye Nasıl Bir Dizi?

Dizinin Atiye adında bir kadının etrafında geçiyor. Atiye rolünde Beren Saat var. Atiye, dizi de geçimini yaptığı resimleri satarak sağlıyor. Monoton bir yaşam süren Atiye, bir şekilde Göbeklitepe’de yapılan kazı çalışmalarına dâhil oluyor ve o andan itibaren hayatı değişmeye başlıyor. Atiye, Göbekliyepe’de kendisinin bile bilmediği geçmişi hakkında kalıntılar buluyor.

Atiye’nin hayatını değiştirmekte rol alan kişi, Arkeolog Erhan karakterinin kendisi. Arkeolog Erhan karakterini Mehmet Günsür oynuyor. Erhan, Dizi boyunca hem Atiyeyi em de kendi ailesini ilgilendiren sırları ortaya çıkartmak için elinden geleni yapacak.

Atiye Ne Kadar Uzun?

Netflix ’in uzun zamandır üzerinde kafa yorduğu Atiye’nin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. 8 Bölümden oluşan dizi tam 6 Saatlik bir serüven sunuyor. Dizinin ikinci sezonu ile ilgili her hangi bir bilgi yayınlanmadı. Atiye’nin dizi gidişatına bakılırsa, ekip tek bir sezon ile Atiye’yi bitirebilir. Kısa soluklu ilginç bir macera olması bekleniyor.

Atiye’nin Bölümleri Kaç Dakika

Netflix’in dizilerinde çıkmadığı bir yol var. Bu yol dizilerin bölüm sürelerini belirliyor, atiye de bu sürelerden nasibi almış bir dizi olarak yoluna devam ediyor. Bölüm başı 45 dakika olmak üzere 7 bölüm bulunuyor. Sadece son bölüm 55 Dakika uzunluğunda. Bu şekilde hazırlanan bölümler sayesinde izleyiciler yaklaşık 6 Saat süren bir serüvenin içerisinde olacak.

İzleyiciler Dizi Hakkında Genel Olarak Ne Düşünüyor?

İzleyicilerin beklentileri ülkeye turist çekme yönünde. Öyle ki, Atiye Göbeklitepeyi anlatan ve merak uyandıran bir dizi. Yurt dışından izleyen kişilerin ülkemizi ziyaret ederek Göbeklitepe’de zaman geçirmeleri ihtimaller arasında yer alıyor.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri