Kapat

Oppo’dan Kablosuz Kulaklık: Enco Free

Anasayfa
Haberler Oppo’dan Kablosuz Kulaklık: Enco Free

Oppo’dan Kablosuz Kulaklık: Enco Free

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde de aktif satış hayatına başlayan Çinli teknoloji devi Oppo, Apple Airpods’a rakip olacak yeni kulaklığı ile dikkat çekti. Kablosuz kulaklık tasarımını geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen bir etkinlik ile tanıtan teknoloji devi firmanın yeni kulaklığı büyük ilgi gördü. Oppo Enco Free adı ile piyasaya sürülecek olan bu yeni ürün hakkındaki detaylara birlikte bakalım.

Kablosuz Kulaklık Sektörü Tam Gaz 

Oppo Enco Free, ile kulaklık sektörüne de hızlı bir giriş yapan Çinli firma, yeni ürünün Apple Airpods’a olan tasarımsal benzerliği ile de çok konuşuldu. Kulak içi bir model olan bu yeni ürünün şarjlı kutusu da tıpkı Apple’ın Airpods’unu andırıyor.

Her ne kadar tasarım açısından Airpods havasını verse de Çinli firmanın yeni kulaklığı donanımsal özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bluetooth kulaklık alanında diğer rakiplerinden farklı olarak üretilen ve işlevselliği ile çok konuşulacak olan bu yeni kulaklıkların detaylarına bakalım.

Enco Free’nin Teknik Özellikleri

Kablosuz kulaklık sektörüne hızlı bir giriş yapan Asyalı firmanın, yeni ürünü donanım ve teknik özellikleri açısından çığır açacağa benziyor. Stüdyo kalitesinde bir deneyim sunacağı ortaya atılan kulaklıkların ağırlığı ise yalnızca 4.6 gram.

En iyi bas deneyimini sunmak adına FPC sistemi, kompozit diyafram ve de manyetik devre ile zenginleştirilen kulaklıklar 13,4 milimetrelik birleştirilmiş dinamik sürücüler ile daha iyi bir deneyim sunacak.

Kaydırmalı ve dokunmatik bazı ayarlamalara da izin veren modellerde sol kulaklıkla ses seviyesinin ayarlayabilirsiniz. Sağ kulaklık ile de dokunmatik sistem sayesinde bir sonraki parçaya geçebilmek mümkün kılınıyor. 

Şarj Ömrü İle Dikkat Çeken Bir Ürün

Oppo, şarj kutusu özelliği ile her ne kadar Apple’dan ilham almış gözükse de ürünün şarj ömrüne bu benzerliğin etkisi büyük olacak. 31 mAh batarya kapasitesine sahip olan yeni Bluetooth kulaklıklar 5 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

İşin içerisine şarj kutusu girdiğinde ise kuklalıklardan toplamda 25 saat boyunca kesintisiz olarak verim almak da mümkün olacak. Bluetooth kulaklıkların tamamen şarj olması için de 70 dakikalık bir süreye ihtiyaç duyuluyor.

Kulaklıkların 31 Aralık tarihinde Çin’de satışa çıkacağı da ilk gelen bilgiler arasında yer alıyor. 699 yuan gibi bir meblağ ile satışa sunulacak olan kulaklıkların tüm dünyada piyasaya çıkacağı tarih ise henüz net değil. Siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek olan kulaklıklar şimdiden ön sipariş ile hızlı davranan alıcılarına kavuşmayı bekliyor.


lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri