Kapat

İstanbul’un Yeni Metrobüsü Capacity’nin Testleri Başladı

Anasayfa
Haberler İstanbul’un Yeni Metrobüsü Capacity’nin Testleri Başladı

İstanbul’un Yeni Metrobüsü Capacity’nin Testleri Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sorunlarını en aza indirmeyi hedefleyerek vatandaşlara yeni bir metrobüs tanıtmıştı. Tanıtımların ardından neredeyse bir ay kadar geçti. İlk testleri yapılmaya başlatan Capacity isimli metrobüs. Yolcuların, seyahat ederken çektiği sıkıntıları sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Yaşayan Büyük Bir Şehrin Gelişmesi Gerekiyor

Her gün yüz binleri aşan sefer atılarak yolculuk gerçekleşiyor. Hal böyle olunca kalabalık olan metropolün de gelişmesi gerekiyor. Gelişme için atılan ilk adım metrobüsleri yenilemek oldu. Yenilenen metrobüsler sayesinde daha kaliteli ve daha geniş bir ulaşım ağı sunulması hedefleniyor.

8 Farklı metrobüs hattı ile yüzlerce durağı kapsayan metrobüs ağı, yeni elen araçlar ile gelişime gidiyor. Siparişi verilen ve geçtiğimiz hafta teslimatı gerçekleşen Capacity isimli metrobüsler ile birlikte ulaşıma kolaylık gelmesi bekleniyor. İETT Genel Müdürlüğü, araç filosunu yenilemek için adım attıklarını bildirerek çalışmalarına tüm hızları ile devam ettiklerini açıkladı. 250 Adet Capacity araç testlere başlayarak geri bildirimleri not edecek.

İstenmeyen Kazalardan Kaçınılmaya Çalışılacak

Metrobüslerin kalabalık olması istenmeyen ve kaçınılamayan bir durum. Hal böyle olunca halk da bir yenilik istiyor. Kalabalık olması can güvenliği için de büyük sorunlar oluşturabiliyor. Duraklarda iniş yapabilmek için açılan kapılar yüzünden yaralananların sayısı oldukça fazla.  Yeni metrobüs yapısı ile birlikte bu soruna bir nebze de olsun çözüm aranıyor. Dışa açılan kapı sistemi sayesinde yolcular daha güvenli bir iniş sağlıyor.

Metrobüs hattında çalışan toplam 600 araç var. Bu araçların kat ettiği mesafe Bir milyon yedi yüz kilometre. İBB Meclisinden de gelen onay sayesinde yenilenen araç filosu ile birlikte daha güvenli ulaşım ağı sağlanacak.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri