Kapat

Apple 2020 Yılına Oyuncu Bilgisayarları İle Mi Giriş Yapacak

Anasayfa
Teknoloji Apple 2020 Yılına Oyuncu Bilgisayarları İle Mi Giriş Yapacak

Apple 2020 Yılına Oyuncu Bilgisayarları İle Mi Giriş Yapacak

Gündemde olan iddialara göre Apple 2020 Yılında sadece oyunlara hitap eden bir bilgisayar çıkartacak. Ortaya atılan iddialara göre Apple, E-Sporcuları hedef alan bir oyuncu bilgisayarı geliştirecek. Son zamanlarda E-Spor dünyası oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Gelişmeler bütün firmaların dikkatini çekti ve yeni teknolojiler geliştirilmesine neden oldu.

Apple’ın hiçbir cihazı oyunculara hitap edecek şekilde değil. Genel olarak ofis ortamlarında kullanılabilecek iş hedefli cihazlar tasarlayarak piyasaya sürüyor. Sosyal medya da ortaya atılan bir iddiaya göre Apple bu çizgiden çıkarak tamamen oyunculara hitap eden bilgisayarlar geliştirecek. Bazı programlar ile Apple cihazlarda oyun oynamak mümkün hatta Steam’de bazı oyunlara Apple desteği sunuyor. 

Yapılan İddialara göre 2020 Yılında piyasaya sunulması beklenen oyuncu bilgisayarları tamamen profesyonel E-Sporculara hitap edecek gibi görünüyor.  Oyuncular için tasarlanan yeni MAC bilgisayar standartların üstünde olur ve fiyat konusunda da fark yaratabilirse oyun severlerin gözdesi haline gelebilir.

Oyuncu Mac’in Fiyatı Ne Kadar Olacak

Oyuncuları hedef alan MAC bilgisayar, 2020 yılında çıkarsa 6Bin dolar dan başlayacağı ön görülüyor. Apple’ın son çıkarttığı masaüstü bilgisayarından yola çıkacak olursak, yeni gelecek sistemin masaüstü cihaz olma olasılığı oldukça yüksek. Son çıkan cihaz tamamen bir iş bilgisayarıydı ancak geçilen tasarım yeni nesil oyuncu kasalarına oldukça müsait.

Üzerinde yapılacak ufak tefek tasarımsal değişiklikler sayesinde yeni nesil bir oyuncu kasası elde edilebilir. Oyuncu kasasından ziyade çıkabilecek diğer modeller Mac Pro ya da MacBook pro olabilir.

Ortaya atılan İddiaların hayata geçmesi her ne kadar uzak bir ihtimal olarak görünse de Oyun sektöründe dönen paralar göz önüne alındığı zaman Apple’ın bu sektöre girmesi olası. İddialar hakkında henüz bir kabul ediliş ya da reddediliş de bulunulmadı.

İddiaların doğruluk payı çok düşük, ancak dediğimiz gibi bu sektörün içerisinde dönen paralar sayesinde girişim için bir adım atılabilir. Apple hiç bu sektöre giriş yapmadı, ilk girişini diğer firmaları sarsacak şekilde yapabilir mi bilinmiyor. Daha önceden oyunculara yönelik bir girişimi olmadığı için bu konularda oldukça tecrübesiz.

Arcade İsimli Platform Yeni Sistem İçin Adım Mıydı?

Apple, geçtiğimiz aylarda Arcade ismini verdiği yeni abonelik sistemi ile çalışan oyun marketi geliştirmişti. Yeni oyun marketinde bulunan oyunlara aylık bir ücret ödeyerek tamamen erişebiliyordunuz. Netflix, BluTV ya da benzerlerinde olduğu gibi bir üyelik sistemine sahip olunan platformun ücreti. Amerika Birleşik Devletleri için 5 Dolar, Türkiye içinse 39TL. Ücretlendirme dolar üzeri olduğu için Türkiye fiyatında değişiklikler olabilir.

Apple sunduğu abonelik ücretlerinde indirim yapmaktan tabi iki çekinmiyor. Tek seferde 1 Yıllık abonelik alan kullanıcılar, 10 Aylık ücret ödeyerek 12 Aylık bir kullanıma sahip oluyor. 10+2 Kampanyası her kullanıcıyı olmasa da belirli bir kitleyi kendisine çekiyor. Tek platform da alınan abonelik ile tüm cihazlarda oyunlara erişilebiliyor.

Türkiye bazında 10+2 abonelik sistemine geçmeyi düşünürseniz güncel fiyatta (39TL’den) 390TL gibi bir fiyat ödemeniz gerekiyor. İlerleyen zamanlarda kur sabitlenmesi söz konusu olabilir, ancak şu anda verilen hizmet dolar kurunun anlık değişimi ile de etkileniyor.

Diğer abonelik servislerinde olduğu gibi bu serviste aile paketi gibi servisler söz konusu değil. Tek abonelik tek kişi ve hesap için gerekli. Oyunlar yüklendikten sonra erişebilmek için üye girişi yapılmış olması gerekiyor.

lösev

“Apple 2020 Yılına Oyuncu Bilgisayarları İle Mi Giriş Yapacak” üzerine 1 yorum

  1. RAMİZ KARAESKİ says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri