Kapat

Xiaomi Akıllı Saat Hiç bir bilgi verilmeden duyuruldu

Anasayfa
Haberler Xiaomi Akıllı Saat Hiç bir bilgi verilmeden duyuruldu

Hiçbir Bilgi Verilmeden Duyurulan Xiaomi Akıllı Saat – Ne Zaman Satışa Sunulacak – Ön Görülen Özellikler Neler?

Xiaomi sessiz sedasız yeni akıllı saatini duyurdu. Dairesel ekran tasarımına sahip olan akıllı saat unisex olarak piyasaya sürülecek. Yani cinsiyet fark etmeksizin kullanıma göre tasarlanmış şekilde. Xiaomi, hiçbir yerde bilgi paylaşımı yapmadan saati yayınladı. Durum öyle ki saat yayınlandıktan sonra da her hangi bir özellik ve fiyat bilgisi alınamadı.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte telefonlarımız gelişti. Gelişmekle kalmadı daha da küçülerek, giyilebilir teknoloji adı altında bileklerimize geldi. Akıllı saatler çıktıkları ilk günden bu yana birçok kullanıcıyı kendisine bağlamış durumda. İlk çıktığı zamanlarda günümüzdeki kadar akıllı değillerdi. Ancak ilgi o kadar büyüktü ki o hali bile kapış kapış satıldı.

Giyilebilir Cihazlara Yatırım Her Geçen Gün Artıyor

Durum böyle olunca, giyilebilir teknolojiye olan ilginin büyük olduğu keşfedildi. Firmalar yatırımlarını akıllı saatlere, VR gözlüklere ve çeşitli giyilebilir cihazlara yapmaya başladı. Akıllı ayakkabılar bile piyasaya sürüldü ve halen de üretilmeye devam ediyor.

Akıllı bileklik ya da saat denildiği zaman akıllara ilk gelen şirket elbet ki Xiaomi, “Mi Band” adında çıkarttığı akıllı bileklikler sayesinde piyasada kendine büyük bir yer edindi. Sadece giyilebilir bir cihaz değildi o. Ucuz, Kaliteli ve Performanslı bir üründü, bu sayede birçok kullanıcı tarafından sevilen cihaz haline geldi.

Xiaomi Yatırımları Desteklemek İle Kalmıyor Kendisi De Girişimde Bulunuyor

Xiaomi, bu sektörde olabilecek her türlü yatırımı desteklemek istiyor. Kendisi de yatırımlar yaparak gelişimler göstermek istiyor. Son tanıtılan saat Unisex olarak çıkacak ve adı Watch Color olacak. Xiaomi, pazarlama yaparken kullanıcılardan gelen geri bildirimlere çok önem veriyor. Yapılan geri bildirimler sayesinde Watch Color’un bu hali tanıtıldı. Dairesel yapıda ekranı ve Unisex tasarımı ile dikkat çekiyor.

İşte Xiaomi’nin Hiçbir Bilgi Vermeden Paylaştığı O Saat

Xiaomi yeni saatini hiçbir bilgi paylaşmada yayınladı. Evet, gerçekten de saat hakkında hiçbir bilgi yok. Özellikleri ne olacak, fiyatı ne olacak, hangi, renk modelleri ile piyasaya sunulacak hiçbir bilgi bulunmuyor. Tek bilinen yeni saat modelinin cinsiyetsiz ve değişebilir kordon yapısına sahip olacağı.

Görselden yola çıkılarak inceleme yapıldığı zaman sadece cinsiyet ve kordon değil dairesel yapı da göze çarpıyor. Klasik saatlerden farksız olarak tasarlanmış ancak o bir akıllı saat. Hem akıllı saat özelliklerini sunacak hem de klasik bir saat gibi görüntüsü olacak. Xiaomi bu sayede hitap ettiği kitleyi genişletmek istiyor zira diğer saat modellerini sevenler olduğu gibi sevmeyenler de vardı.

Ön Görülen Özellikler Neler

Cihaz hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı ancak forumlarda kullanıcıların ön gördüğü bazı özellikler var. Forum kullanıcıları Xiaomi’yi yakından takip ediyor ve ön gördükleri özellikleri çoğunlukla cihazlar çıkış yaptıktan sonra üzerlerinde olmuş oluyor. İşte ön görülen bazı özellikler.

  • 1.40” Boyutunda Dairesel Ekran
  • Kalp Atışlarını Ölçme
  • Su Geçirmezlik
  • Hız Ölçer
  • Basınç Ölçer

Gibi temel özellikler şu an için ön görülüyor. Bu özellikler neredeyse tüm akıllı saatlerde mevcut bu yüzden Xiaomi Watch Color’da da yer alma olasılığı oldukça yüksek.

Xiaomi Watch Color Ne Zaman Satışa Sunulacak

Cihaz hakkında bilgi yok, ancak 3 Ocak da Çin Mİ Store’lar da satışa çıkacak. Satışa çıkmasının ardından fiyat ve özellik bilgisi edinilebilecek. Cihazın özellikleri sadece kullanıcılar tarafından değil inceleme kanalları tarafından da bekleniyor. Bu şekilde yapılan PR çalışması Hype oranını da arttırarak satışların patlamasına neden oluyor. 

Bu Şekilde Tanıtım İlk Kez Yapılmadı

Xiaomi’nin yaptığı taktiksel ilerleme ilk değil. Daha önceden Mİ cihazlar için yaptığı reklamlar da bu şekildeydi. Cihazın sadece görseli vardı, fiyatı ve özellikleri yer almıyordu. Kullanıcılar üzerinde Hype(Beklenti) yaratarak satışlarını arttırıyor. İlerlediği yol her zaman Hype oluşmasını sağlıyor. 

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri