Kapat

Nvidia, oyun GPU’larının satışlarında “geçici” kripto madenciliğinin önemini küçümsediği için 5.5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

Anasayfa
Haberler Nvidia, oyun GPU’larının satışlarında “geçici” kripto madenciliğinin önemini küçümsediği için 5.5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto madenciliğinin şirketin oyun GPU’larının satışından elde ettiği gelir üzerindeki etkisini düzgün bir şekilde açıklamadığı için Nvidia’ya 5,5 milyon ABD Doları para cezası verdi – SEC, “yatırımcıları değerlendirmek için kritik bilgilerden [gerekli] yoksun bıraktı” diyor. şirketin önemli bir pazardaki işi”.

Özellikle Nvidia’nın 2018 mali yılındaki eylemleriyle ilgili olan soruşturmasının sonuçlarını açıklayan SEC, teknoloji şirketinin o sırada oyun işinde önemli bir gelir artışı bildirmesine rağmen, yatırımcılara şunları açıklamadığını iddia etti – kendi bilgilerine dayanarak – oyun satışları önemli ölçüde kripto madenciliği tarafından yönlendirildi.

Bu neden önemli? SEC’in belirttiği gibi, “Yatırımcıların geçmiş performansın gelecekteki performansın göstergesi olma olasılığını tespit etmeleri için uçucu bir işle ilgili bu önemli kazançlar ve nakit akışı dalgalanmaları.”

Basın açıklaması , “Nvidia’nın ifşaat başarısızlıkları, yatırımcıları şirketin işini önemli bir pazarda değerlendirmek için kritik bilgilerden mahrum etti” dedi . “Gelişmekte olan teknolojiyi içeren fırsatları takip edenler de dahil olmak üzere tüm ihraççılar, açıklamalarının zamanında, eksiksiz ve doğru olmasını sağlamalıdır.” Nihayetinde, SEC’in konuyla ilgili soruşturması, Nvidia’nın 1993 tarihli Menkul Kıymetler Yasasını ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın açıklama hükümlerini ihlal ettiğini ve bunun 5.5 milyon dolarlık para cezasına yol açtığını buldu – bu rakam şirketin “kabul etmeden” ödemeyi kabul ettiği bir rakam. veya SEC’in bulgularını reddetmek”.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri