Kapat

Outriders 2021 boyunca bile kırılmadı

Anasayfa
Haberler Outriders 2021 boyunca bile kırılmadı

Yeni bir rapor, güçlü bir başlangıca rağmen Outriders’ın 2021’de kar elde edemediğini ortaya koydu. Rapor, geliştirici People Can Fly’dan ( Tweak Tower aracılığıyla ) geliyor. Burada şirket, oyunun henüz yayıncısına (Square Enix) herhangi bir gelir sağlamadığını açıkladı. Bu, geliştiricinin Square Enix’in henüz bir telif ücreti ödemediğini söylediği geçen yıl Ağustos ayında şüphelenilen bir şeydi .

Ancak, bu ilk açıklamayı izleyen birkaç ay içinde bile, 2021’de People Can Fly’ın yoluna hiçbir telif ücreti gelmedi. “Oyun tamamlanıp piyasaya sürüldüğünden (1 Nisan 2021’de gerçekleşti), Şirket, satışlarından elde edilen belirli gelirlerin (sözleşmede tanımlandığı gibi) yayıncının önceden belirlenmiş bir düzeyde geri kazanmasını sağlaması halinde ödenecek telif ücreti alma hakkına sahiptir.

Oyunun geliştirilmesi, tanıtılması ve dağıtılmasıyla bağlantılı olarak ortaya çıkan maliyetler. Telif haklarının seviyesi, oyun satışlarından elde edilen belirli gelirlerin miktarına bağlıdır”, geliştirici raporunda yazdı. “Grup, 31 Aralık 2021’e kadar olan dönem için yayıncıdan hiçbir telif ücreti almamıştır; bu, raporlama tarihi itibariyle Outrider’ların satışından elde edilen net gelirin, yayıncının geliştirme, dağıtma ve tanıtım için yaptığı maliyet ve harcamaları karşılamaya yetersiz olduğu anlamına gelir. başlık. “Bu, Grup tarafından yayıncıdan alınan 2021’in dördüncü çeyreği için telif hakkı beyanı ile doğrulandı.” Geçen yılın Mayıs ayında Square Enix, Outriders’ın 3,5 milyon benzersiz oyuncunun ilk ayında deneyime akın etmesinden sonra “şirketin bir sonraki büyük franchise’ı olmaya hazır olduğunu” söyledi (kısmen oyunun Xbox Games’e ilk gelişine atfedilen bir şey). Geçmek).

Ancak, ne yazık ki People Can Fly için ilk kıvılcım artık söndü gibi görünüyor. Ancak buna rağmen Outriders, Square Enix’in yollarını ayırmaya karar vermediği birkaç IP’den biri. Pazartesi günü birdenbire yayıncı , Embracer Group ile batı stüdyolarını ve 50’den fazla fikri mülkiyeti 300 milyon dolara satmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

lösev
instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri