Kapat

Whatsapp’ın IOS Sürümüne Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Android Whatsapp’ın IOS Sürümüne Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor!

Whatsapp’ın IOS Sürümüne Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor!

Whatsapp her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Bu seferki özelliği grup mesajlarını otomatik olarak silmeye yarayacak. Bu özellik geçtiğimiz aylarda Android sürümünün Betasına eklenmiş ve test edilmişti. İlk olarak tüm mesajlar için düşünülen bu özellik alınan karar ile birlikte sadece grup mesajlarında kullanılacak.

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kendini hızlı bir değişim sürecine sokmuş durumda. Bu süreç içerisinde neredeyse her hafta yeni bir güncelleme yayınlanıyor. İlk önce beta kullanıcılarına test için sunuluyor daha sonra tüm kullanıcılar için sunuluyor.

Geçtiğimiz Ay Android Beta’da Kullanıma Sunulmuştu

Geçtiğimiz ay, Android sürümlerin betası için yayınlanan özellik resmi olarak IOS cihazlara geldi. Yeni gelen bu özellik sayesinde grup sohbetlerinin oluşturduğu ekstra hafıza yükünden kurtulabiliyoruz. Grup yöneticisi tarafından aktif edilebilen bu özellik sayesinde galeride ya da veri dosyalarında biriken gereksiz mesajlar otomatik olarak yok oluyor.

Zamanlamanın Yanı Sıra Kullanılmayan Gruplarda Da Temizlik Olacak

Yeni gelen özellik, sadece zamanlanarak değil aktif olarak kullanılmayan gruplarda da geçerli olacak. Yeni özellik grup yöneticisi tarafından açılacak. Belirli süreler içerisinde mesaj temizliği yapacak ya da aktif olarak kullanılmayan grup sohbetlerini temizleyecek. 

Özellikle grup sohbetleri içerisinde dönen sohbet ve veri alış verişi depolama konusunda büyük sıkıntılar oluşturuyor. Her defasında temizlik yapmak için ekstra uğraş gerektirmesi de can sıkıcı durumlar arasında yer alıyor. Yeni gelen bu özellikler sayesinde temizlik için bir şeyler yapmanıza gerek kalmıyor.

Aktif Olarak Kullanılmayan Gruplarda Otomatik Temizlik Yapılacak

Özellikle aktif olarak kullanılmayan, ayıp olmasın diye katılmış olduğunuz gruplarda işe yarayacak. Akraba ya da arkadaş gruplarına ayıp olmasın diye katılan ve katıldıktan sonra çıkamayan biriyseniz, yaşadığınız hafıza sorunlarının haddi hesabı yoktur. Yeni gelen özellik ile birlikte otomatik olarak silinen mesajlar hafızanız için yer açacak.

Tüm Kullanıcılar İçin Ne Zaman Gelecek Belli Değil

Bu özellik neredeyse her kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Beklenen bu özellik ilk önce Android Beta için yayınlandı. Daha sonrasında IOS beta da yayınlanarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Özellik alınan geri bildirimlere göre kabul gördü ancak tam olarak hangi sürüm güncellemesi ile geleceği, ne zaman geleceği belirtilmedi. Paylaşılması merakla bekleniyor.

Otomatik Mesaj Silmenin Yanı Sıra Otomatik Mesaj Gönderme De Gelebilir Mi?


Otomatik mesaj silme özelliği duyurulduğundan beri pek çok kullanıcının aklına yeni sorular gelmeye başladı. Otomatik olarak mesaj silmek varsa, Otomatik olarak mesaj göndermek de olur mu? Bu özellikten sonra istenen bu özellik, zaman ayarlı mesaj gönderimi için. Zamanını ve tarihini ayarladığınız mesajlar otomatik olarak iletilebilecek, bu sayede özel günler ve özel hatırlatmaları asla unutmayacak, önceden planlayacak ve hayatınızı kolaylaştıracaksınız. Bu özelliğin istenmesinde ki en büyük neden, özel günlerde kullanılabiliyor olması.

Tek bir seferde tüm mesajları organize edebilir ve doğum günü zamanında otomatik olarak mesaj gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bir kesim için “tembellik” olarak bakılan bu özellik geniş yelpazede düşünüldüğü zaman pek çok konuda hayat kurtarmayı hedefliyor. Özellik güzel, ancak şu an için sadece istek aşamasında. 

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri