Kapat

Yağlı Saç Sorunu İçin Muhteşem Çözüm Önerileri

Anasayfa
Kadın Yağlı Saç Sorunu İçin Muhteşem Çözüm Önerileri

Yağlı Saç Sorunu İçin Muhteşem Çözüm Önerileri

Yağlı saç sorununun asıl sebebi saç derisindeki aşırı sebum üretimidir. Saç köklerinde yerini alan sebum hızlıca üretime geçtiği zaman saç diplerinden en ucuna kadar yağlı görünüm gibi kötü sonuçların ortaya çıkmasına sebep oluyor. 

Kadınların en çok rahatsız oldukları saç tipleri arasında bulunan yağlı saçlar, stres, yanlış bakım, sağlıksız beslenme, aşırı kilo gibi nedenler bu durumun tetiklenmesine yol açıyor. Hatta gebelik döneminde ve ergenlikte vücudun hızla yaydığı yağlardan ötürü de saç yağlanması meydana geliyor. 

Birçok kişide görünen yağlı saç problemleri saydıklarımız dışında genetikten de gelebilir. Ayrıca bu tip görünümlerle özelliklede yaz aylarında karşılaşıyoruz. Havaların sıcak olmasıyla terleyen saç derimiz yağlanmaya neden oluyor. Bunların önüne geçmek istiyorsanız sağlıklı şekilde özel saç bakımı yapmanız gerekiyor.

Yağlı Saç Problemi İçin Hangi Aralıklarla Saç Bakımı Yapılmalıdır?

Yağlı saçlardan kurtulmak isteyen kadın veya erkek her sabah dışarı çıkmadan önce mutlaka duş alması gerekiyor. Bu kendinizi gün içerisinde daha tempolu tutmanıza yardımcı olacaktır. Aynı şekilde günün vermiş olduğu yorgunlukların ardından eve geldiğinizde saçlarınız için satın almış olduğunuz yağ yok edici saç maskesi uygulamanız lazım. 

Fakat bunlardan önce kendinize gelmeniz için iyi bir duş almanız gerekiyor. Aldığınız duştan sonra saçlarınızı iyice kurutun. Ardından hazırlamış olduğunuz saç maskenizi saçınıza uygulayarak yoğun şekilde oluşan yağ tabakalarından kurtulabilirsiniz. İlk seferde tam sonuçlar elde etmeyebilirsiniz ama saçınızın bakımını sürekli rutin hale getirmenizle saç diplerinizde yağlanmaya sebep olan sebumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Şampuan Ne İşe Yarar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yağlı saçlardan kurtulmak için saç derinize özel bakım yapmanız gerekiyor. Örneğin kafa derinize yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak saçınızın dibinde bulunan sebumu serbest bırakabilirsiniz. Bu da sizleri uzun süreli rahatlatarak saçınızın hızlı şekilde yağlanmasına engel olacaktır. Yağlı saçlardan kurtulmanın bir diğer yolu da silikonsuz şampuan kullanmaktır. Tam da burada saçlarınızı yağsız olarak en iyi görünümü kazandıracak kuru şampuan devreye giriyor. Bu şampuan saç derinizin de bulunan aşırı yağ katmanlarını temizleyerek gün içerisinde yoğun tempolara rağmen güzel görünmeyi sağlamaktadır. Kullananların bir daha vazgeçemediği kuru şampuan canlı ferah ve hacimli görünümü saçlarınıza kazandırıyor. 

Artık Saçlarınıza İstediğiniz Görünümü Kazandırtabilirsiniz

Yağlı saç problemi olan kişiler günün yoğun temposunun yanında saçlarının istemediği görüntüyü yansıtmasıyla büyük yorgunluk atlatıyorlar. Hatta saçlarına istedikleri şekli kazandırmaktan bile vazgeçiyorlar. 

Özenle yaptıkları saçların gün içerisinde yağlanmasıyla eskisinden daha kötü görüntüyü elde etmekten korkuyorlar ama artık korkmanıza gerek yok. Çünkü sizlere yukarda anlatmış olduğumuz kuru şampuanı uygulayarak sahip olduğunuz yağlanan saçlardan kendinizi arındırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonrada şekil verme aşamasına geçerek saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. 

Tüm bunlara rağmen saçlarınızın biraz daha yağlı olduğunu düşünüyorsanız röfle, gölge veya perma işlemleri ile saçlarınızı daha gözenekli hale getirerek geriye kalan yağlanmayı da yok edebilirsiniz.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri