Kapat

Pokemon GO

Anasayfa
Mobil Pokemon GO

POKEMON GO

Pokemon GO ilk çıktığı günden bu yana popülerliğini sürdüren Android ve IOS tabanlı sanal gerçeklik oyunudur. Ülkemizde resmi olarak yayınlanmamasına rağmen birçok oyuncu oyunu farklı yöntemler ile indirerek pokemonların peşine düştü. Pokemon GO’da oyuncu amacı tüm pokemonları yakalayıp eğitmek olan bir karakter yaratıyor. Bu karakter ile gerçek Dünya da yola çıkarak oyun içindeki pokemonları avlamaya başlıyor. Oyuncular oyunda avladıkları pokemonlar ile Dünyanın dört bir yerinden oynayan diğer oyuncular ile kapışabilme şansına da sahip. Çizgi filmdeki aynı mantığa sahip olan oyun da bazı pokemonları avlamak çok kolay iken bazı pokemonları avlamak çok zor. Eğer oyuncu su türü bir pokemon yakalamak istiyorsa su olan yerlere gitmeli, böcek türü bir pokemon yakalamak istiyor ise de yeşillik alanlara gitmeli. Her pokemon türü farklı yerler de bulunmakta. 

Pokemon GO Ücretli mi?

Pokemon GO’yu indirmek tamamen ücretsiz fakat diğer çevrimiçi oyunlar da olduğu gibi Pokemon Go da oyun içi satın alımlara sahip. Oyunda pokemon avlamak için kullanılan Poke toplar Poke Stop’larda bulunuyor ve bulması çok kolay değil. Eğer oyuncu daha fazla pokemon yakalayıp koleksiyonunu genişletmek ister ise daha fazla poke top’a ihtiyacı olacaktır ve bunları oyun içinden satın alabilir. Oyun içi satın alınabilir şeyler sadece Poke topları ile sınırlı kalmıyor. Market kısmında oyuncunun işine yarayacak birçok eşya mevcut durumda. 

Pokemon GO Oynamak için Neler Gerekli?

Pokemon GO oynamak isteyen bir kişinin ilk öncelikle sabit bir İnternet’e ihtiyacı olacak, oyun internetsiz çalışmaz. Bir başka gerekli olabilecek şey ise Powerbank. Oyun sürekli konuma ihtiyaç duyduğu için çok fazla şarj tüketiyor. Eğer uzun süreli oynamak istenirse bir Powerbank şart olacaktır…

Eğer oyuncular oyun da hızlıca ilerleyip seviye atlamak isterse market kısmından ücret karşılığı çeşitli eşyalar satın alabilir ve kolayla gelişebilirler.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri