Kapat

Pubg lite

Anasayfa
Oyun Pubg lite

Pubg Lite

Bluehole tarafından geliştirilip 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülerek yayımlanan online çok oyunculu bir video oyunudur. The Game Award for Best Multiplayer Game ödülüne sahip olan bu oyun toplam 400 milyon oyuncu sayısına ulaşmıştır. Ayrıca Pubg Lite mobile platformda da hizmet vermektedir.

PUBG Lite Nedir?

pubg lite

Orijinal PUGB oyunundan biraz daha düşük seviyeli bilgisayar sistemi için hazırlanmıştır. Amacı düşük güçteki her bir bilgisayarı da bu oyuna katıp oyuncuların yararlanmasını sağlamaktır. Oyun, hayatta kalma mücadelesi adına kuruludur. 100 oyuncu, belirli bir rotada ilerleyen uçağın içerisinde oyuna başlar.

Kurallar Neler?

Her bir oyuncu kendisine uygun bir bölgeyi seçtikten sonra uçaktan atlayış yapar. Büyük bir adaya iniş düzenleyerek harita içerisinde dağılırlar. Burada 100 oyuncu indikleri andan itibaren kişisel kıyafetleri dışında hiçbir ekipmana sahip değildir. 

Oyuncular en kısa sürede kendilerini koruma altına almak için zırh, çanta ve kask gibi 3 gruba ayrılan ekipmanları bulmak zorundadır. Bazı bölgeler de daha iyi ekipman ve araç bulunur. Böylece her oyuncu buraya akın ederek ortamı daha tehlikeli bir hale çevirirler. Oyun sizlere bireysel veya iki kişilik grup halinde savaşmayı sunuyor.

PUBG Lite Nasıl Oynanır?

Oyunda ilk önce cinsiyet belirleyip, başlangıç seviyesinde kişisel kıyafet seçeceksiniz.

Oyun içinde her puan topladığınız da sandıklar kazanacaksınız. Bu sandıklar içerisinde farklı saç modelleri, kıyafetler vb. farklı şeyler bulunuyor.

Oyunu başlattığınız da ilk doğuşta biraz bekleme süresi olacak ve diğer oyuncular yanınızda belirecekler. Bekleme süresinden sonra her oyuncu uçak içerisinde bekleyip adanın uygun yerine atlayış yapacak.

Oyun süresi ortalama 30 dakikadan fazla sürer. Oyundan sonra hayatta kalınan süreye, öldürülen oyuncu sayılarına ve oyunculara verilen hasarlara göre oyunculara oyun parası ile ödüllendirilir.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri