Kapat

Vuzix Blade AR Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Anasayfa
İnternet Vuzix Blade AR Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Vuzix Blade AR Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü

2019 yılında teknoloji markaları arttırılmış gerçeklik teknolojisine yönelik çalışmalara önem vermektedir. En önemli platformlardan biri olan CES fuarında oldukça fazla sayıda ürün, arttırılmış gerçeklik uygulamalarına sahip yapıda olmaları ile öne çıktılar. Bu teknolojik özelliğe sahip olan bir ürün tasarlamak amacı ile uzun süredir çalışmalar gerçekleştiren, Vuzix isimli marka da tasarımını CES platformunda tanıtmıştır. 2019 yılı ile birlikte tanıtımı gerçekleşen ürün oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Blade AR adı verilen arttırılmış gerçeklik gözlüğü, klasik bir güneş gözlüğü tasarımında oluşturulmuştur. Dışardan bakıldığında güneş gözlüğü kullanıyor gibi gözükebilirsiniz ama üstünüzde taşıdığınız cihaz size arttırılmış gerçeklik görüntüleri sunabilen, teknolojik bir mucizedir. Aksesuar görünümüne sahip olan cihaz, dalga kılavuzu olarak bilinen bir teknolojiyi kullanmaktadır. Dalga kılavuzu teknolojisi, bir ekran yansıtma tekniğidir. Bu teknolojik çalışma ile gözlüğün sağ yan tarafında küçük yapıda bir ekran görüntülenmektedir. Blade Ar arttırılmış gerçeklik gözlüğü, izleyeceğiniz video temaları ile farklı deneyimler yaşamanıza yardımcı olurken, telefon ve teknolojik cihazlarınız ile etkileşim haline girebilmektedir. Cihaz, telefon ile beraber kullanılabilen bir aksesuar görünümündedir. 

Blade Ar Tasarımının Özellikleri Nelerdir?

Blade AR, Google Glass ismi ile bildiğimiz teknolojik ürünün özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. Google Glass, sesli komutlar halinde sizin gönderilerinizi arkadaşlarınız ile paylaşmanızı, sosyal medyada ileti paylaşmanızı, dış dünyadan görüntüler alabilmenizi, navigasyon yapısını gözlük üzerinden kullanabilmenizi sağlamaktadır. Hatta karşınıza çıkan ve ne olduğunu bilmediğiniz cisimlerin dahi adlarını ve tanımlarını size sunabilmektedir. İşte Blade AR bu modelin bir üst sınıfta yer alan örneğidir diyebiliriz. Blade AR, geçmişte üretilen bu modelden daha fazla teknolojik yenilik içermektedir. Yüksek çözünürlük kalitesinde görüntüleme sağlayıp, renklerin canlı ve gerçekçi kullanıldığı bir deneyim elde etmenizi sağlamaktadır. Zengin görüş alanına sahiptir. Yüksek çözünürlüğün yanı sıra güneş gözlüğü modelinde tasarlanmıştır. Bu tasarım her yerde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Günlük hayatta kişisel bir bilgisayar ve asistan olarak da devamlı kullanılabilir. Bu özelliği çok tercih edilecek olmasının bir göstergesidir. 

Blade AR’ın Tasarlanma Amacı Nedir?

Marka yaptığı bu çalışma ile arttırılmış gerçeklik gözlüğü modellerine yeni bir yorum kazandırmaktadır. Telefonların yerini arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin almasını amaçlamaktadır. Bu gözlük sayesinde telefonla yapabileceğiniz tüm işlemleri, ses komutları ile sokakta yürürken dahi gerçekleştirebilirsiniz. Cihaz, bir güneş gözlüğü görünümde olduğu için çevreden gelen garip bakışlar altında da kalmazsınız. Aslında, markanın hedeflediği temel amaç, bu gözlüğün hayatınızın tam ortasında yer alması ve bir asistan gibi size yardım etmesidir. Sağladığı kişisel bilgisayar ve telefon özelliği ile beraber arttırılmış gerçeklik deneyimine de görüntü kalitesi bazında yaşatmasıdır.

2019 ve sonrasında ürünün satışı ile ileriye yönelik bir hedef gerçekleştirilmek istenmektedir. İlerleyen senelerde insanların cep telefonu kullanımı yerine, Blade AR gibi hem aksesuar görünümüne hem de artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlükleri, akıllı asistanlar olarak kullanmaları amaçlanmaktadır. Sokakta, ofis ortamında, iş yaşantısında, sosyal medya ağlarında paylaşımlara yönelik kullanımın bu gözlük modelleri sayesinde yapılması amaçlanmaktadır.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı nakliyat İstanbul evden eve nakliyat takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri