Kapat

Oyun Yapımcısı Nasıl İş Yapar?

Anasayfa
Ko cuce Oyun Yapımcısı Nasıl İş Yapar?

Oyun Yapımcısı Nasıl İş Yapar?

Oyun yapımcısı öncelikle bir oyun konusu bulmalıdır. Örneğin CS GO, Pubg gibi oyunlar olabilir. Oyundaki amaç önemlidir. Zula adam öldürmeye yönelikken Pubg hayatta kalmaya çalışmaktır. Oyun ne kadar iyi bir konusu varsa o kadar çok oynanır. Özellikle oyunun yapım aşaması çok önemlidir. Grafikler ne kadar iyi olursa o kadar çok oyun sevenlerin dikkatini çekecektir.

Oyun Yapımcısı Bu Oyunlardan Nasıl Para Kazanıyor?

Oyunu yapım aşamasında hazırladınız ve bitirdiniz. Sıra oyunu test etmeye geldi. Testten de başarıyla geçtiniz. Sıra oyunu yayınlamaya geldi. Bunu yapmak için Steam gibi siteler var. Bu sitelerde oyun satımı yapılmaktadır. Oyununuzu Steam yetkilisiyle konuşup siteye ekliyorsunuz. Sitede bu oyuna bir fiyat biçiyorsunuz. Örneğin oyunu 40 TL bir fiyattan koydunuz. Yaklaşık olarak Bin kullanıcı indirirse iyi bir meblağ kazanırsınız. Tabi ki sadece bu kadarla da kalmıyor.

Oyunun içinde gerçek parayla alınabilecek şeyler ekliyorsunuz. Zula gibi oyunlarda Zula Parası vardır. Bu parayı gerçek parayla alırsınız. Örneğin 10 TL ye 10 bin Zula Parası alırsanız markette bulunan en iyi silahları sahip olacaksınızdır. Peki, ne işe yarar derseniz tabi ki oyunda daha iyi bir performans göstermenize yardımcı olacaktır. Bu sayede oyunun en iyileri arasında yer alabileceksiniz.

Oyun Yapımcısı Olabilir miyim?

Tabi ki olabilirsiniz. İyi bir ekip toplayarak sizde rahatlıkla güzel bir oyun tasarlayabilir ve bu oyunu ücretli bir şekilde satışa koyabilirsiniz. Sadece Bilgisayar oyunu olarak düşünmeyin. Mobil Oyunlar da günümüzde iyi kazançlar kazandırmaktadır. Örneğin bir mobil oyun 5 milyon değerinde olabilir. Peki, nasıl bu kadar değerli oluyor. Çünkü oyunu oynayan kişi sayısı fazla olduğu için reklamda bir o kadar fazla olur. Reklamlar ne kadar çok izlenirse oyun yapımcısı iyi iş çıkardığı için o kadar yüksek kazanç elde eder.

Mobil Oyun Nasıl Yapılır?

Mobil oyunlar özel bir program ile yapılmaktadır. Android Studio dediğimiz bu program sayesinde kodlayarak oyun yapabilirsiniz. Ama tabi ki bu programın kodlanması biraz farklıdır. İyi bir sisteme ihtiyacınız vardır. Eğer iyi bir sisteme sahipseniz sizde rahatlıkla oyun yapabilirsiniz. Bu iş gerçekten zorlu, yorucu ve bilgi isteyen bir iştir. Android dersleri almadan böyle bir oyun yapmak sizin için zor olacaktır.

mobil oyun örnek: Pubg Mobile

Mobil Oyun Yapımcısı Ne Kadar Kazanır?

Bu şirkete göre değişmektedir. Ama iyi bir Mobil oyun yapımcısı 5 bin gibi bir ücret almaktadır. Tabi ki iyi bir şirkette daha iyi bir kazanç elde edilebilir. Bu birazda şirkete bağlı diyelim. Ama benim tavsiyem şirkette çalışmak yerine iyi bir oyun yaparsanız daha iyi bir kazanç elde edeceksinizdir. Tek yapmanız gereken Android Studio programında kod yazmayı öğrenmek olacaktır. Bunun eğitimini belirli sitelerden öğrene bilirsiniz. İyi bir iş çıkarmak istiyorsanız o işi en iyi şekilde yapmanız gerekir.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri