Kapat

WhatsApp ‘a 2020 ‘de Yepyeni Özellikler Gelecek

Anasayfa
Teknoloji WhatsApp ‘a 2020 ‘de Yepyeni Özellikler Gelecek

WhatsApp ‘a 2020 ‘de Yepyeni Özellikler Gelecek

  WhatsApp, 2019 yılında birçok yenilik meydana getirdiği gibi bazı yetenekleri üzerinde değişiklik yapıldı. Karanlık modla ilgili haberler çıktı. Karanlık mod testlerinde sona gelindiği ve WhatsApp ‘a eklenmesi için rapor verildi. Fakat yenilikler karanlık mod veya gece moduyla sınırlı değil. 2020 yılında popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ‘a başka özellikler de eklenecek. 

   2019 yılında grup mesajlarında davetiye özelliği ve hatırlatma özelliği gibi yeniliklerle çıkmıştı. Şimdi sıra 2020 ‘ye geldi.

 Kendini imha eden mesajlar uzun yıllardır Snapchat’te vardı. Yeni yıl ile birlikte WhatsApp’a gelecek. Kullanıcılar gönderdikleri mesajları ne zaman silebileceklerini seçecek. Bu süre 1 yıl, 1 ay, 1 hafta ve 1 gün olabilecek. Aynı zamanda bu özellik kapatılabilecek.

        Diğer bir değişiklik ise karanlık mod. Akıllı telefonlarda 2020 yılında karanlık mod uygulamasına geçildi. Android 10 ve iOS 13 karanlık mod odaklı işletim sistemleri olarak geçti. Sosyal medya platformları da karanlık moda geçti. Karanlık mod AMOLED ekran telefonlarında pil tasarrufu yaptırıyor.               

                Yeni yıl içinde gelecek diğer yenilik ise fotoğraf araması olacak. WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraflar Google üzerinden aranacak.

    Şimdilik bu uygulamalar test aşamasında. 2020 yılı içerisinde girecek. 

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri