Kapat

Fortnite

Anasayfa
Fortnite Fortnite

Fortnite

Epic Games tarafından geliştirilen kocuce Fortnite oyunu 2017 yılının Temmuz ayında satışa sunuldu. Battle Royal tarzı olan bu oyunun 45 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor. Hayatta kalma tarzında oynanan Fortnite, online oyun dünyasında favoriler arasında.

Fortnite Nasıl Oynanır?

Oyun ilk olarak “Battle Bus” diye adlandırılan bir araç ile başlıyor. Zepline benzerlik gösteren bu araç, bir balon gibi gökyüzünde uçarak harita içerisinde oyuna başlamanız için size göre uygun mekânı seçip atlamanızı sağlayacak bir balonlu uçan otobüs ile başlıyor. Oyunun amacı ise, 8×8 kilometrelik büyük bir ada içerisinde diğer 99 kişiye ve farklı türde yaratıklara karşı hayatta kalma mücadelesi vermektir. 

Burada isterseniz tek başınıza, isterseniz 2 veya 4 kişilik bir grup oluşturarak canavar türünde olan yaratıklara karşı savaşabilirsiniz. İlk amaç görev haritasında bulunan kaynaklara ulaşmak ve görev size ne tarz bir yapı sunduysa o yapıyı inşa etmek. Bu süreç içerisinde düşmanlarla savaşıp kendinizi korumanız gerekiyor.

Hedef Ne?

Oyuna başladığınız da direkt olarak kendinizi ortaya atmamalısınız. Saklanarak ve gizli bir şekilde verilen görevleri tamamlamanız gerek. Eğer uzun süre saklanır ve kıpırdamazsanız oyun otomatik olarak sizlere The Storm olarak bilinen bir fırtına gönderiliyor. Daha sonra bu fırtınadan kaçıp güvenli yerlere saklanıp bu atlatmalısınız. Tabi fırtınadan kaçarken diğer oyunculara karşı da savunma sağlayıp görevin tamamlanması gerekiyor. 

Karşınıza çıkan her bir düşmanı yok edip haritada tek kalan siz olmalısınız. Battle Bus’tan atladıktan sonra ilk olarak harita içerisine konulmuş ganimetler bulunmalı. Haritanın bazı kısmında Loot sandıkları da mevcut. Bu sandıklar içinde özel ganimetler ve nadir malzemeler bulunuyor. Ayrıca oyunda odun, metal ve tuğla benzeri şeyler toplayıp bina yapmanız gerekiyor. Yapılan bina sizi oyunda daha güçlü kılacak.

Kaç Tane Oyun Modu Var?

Fotnite’de 3 farklı oyun modu bulunuyor. Bunlar:

  • Fortnite Save the World
  • Battle Royal
  • Kreatif

Her bir oyun mod’u sizlere farklı amaçlar ve farklı görevler sağlıyor. 

ayrıca bakınız; Ko cuce knight pvp server

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri