Kapat

Lol (League Of Legends)

Anasayfa
League Of Legends Lol (League Of Legends)

Lol (League Of Legends)

League Of Legens, Riot Games tarafından geliştirilip yayımlanmış bir video oyunudur. Piyasaya 27 Ekim 2009 tarihin de çıkan bu oyunun baş tasarımcısı Steve Feak’dir. Kısa adı ile (LOL) olarak da bilinen bu oyun, tüm dünya üzerinde büyük bir yankı uyandırdı.

League Of Legens (LOL) Nedir?

League Of Legens, yani Türkçe karşılığı (Efsaneler Ligi) olan bu oyun, çevrim içi çok oyunculu bir strateji oyunudur. Oyunun amacı her takım da 5’er kişi olmak üzere bir savaş haritası içerisinde koridorlardan ilerleyerek karşı takımda bulunan ana karargâhı yok etmektir. Bunu gerçekleştirirken farklı değişkenlikleri kullanmak durumunda kalırsınız. 

Değişkenlikleri kullanma metodu sizin stratejinizi belirler. Stratejiyi belirleyen 6 farklı değişken bulunur. Eşyalar, Kabiliyetler, Şampiyonlar ve Sihirdar Büyüleri. Tercih edilen seçeneğe göre karşı tarafa üstünlük sağlanır. Üstünlüğün korunması ile zafere ulaşılır.

Nasıl Oynanır?

Savaş alanlarının başlıca iki adet kocuce LOL (League Of Legends) oyun modu vardır. Bunlar, Klasik ve Domion modlarıdır. Klasik oyun modunda kendi bölgenizi korurken, rakibin merkezini de yok etmeye çalışmalısınız. Domion mod da ise haritada bulunan hedef noktalarını ele geçirerek, rakibin merkezine hasar sağlanmalıdır. League Of Legens’da her bireyin kendine özgü tasarımı ve oynanış tarzı olan, sayıların da sürekli artış olan pek çok şampiyon bulunur. 

Oyun tam anlamıyla ko cuce takım çalışmasına dayalıdır ve her oyun da grup sayısı farklılık gösterir. Bazı arenaların 3’e3 ve 4’e4 gibi varyasyonları da bulunuyor. Ayrıca yapay zekaya karşı da oynanabilmektedir. Oyun için de farklı yerler de geçen haritalar bulunuyor. Bunlar: Sihirdar vadisi, uğursuz koruluk ve sonsuz uçurum haritalarıdır. Bu haritaların her bir görevi farklıdır.

Karakter Rolleri

Haritada bulunan her bir karakterin kendine özgü rolü vardır. 

Bunlar:

  • Üst koridor.
  • Orta koridor.
  • Ormancı.
  • Alt koridor.
  • Destek.

Bu 5 karakter rolü grup içinde farklı görevler üstlenirler.

lösev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçisi satın al antalya duvar kağıdı takipçi - haberler dünya duvar kağıdı teknoloji haberleri